Materiał Partnera

Kamienie do elementów budowlanych. Przegląd rozwiązań

Kamienie do elementów budowlanych. Przegląd rozwiązań

Kamień, ze względu na swój naturalny wygląd, trwałość i walory estetyczne jest powszechnie wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach. Odpowiednio obrobiony, odnajduje się zarówno na zewnątrz, jak również wewnątrz budynków, pełniąc nie tylko ozdobną, ale też funkcjonalną rolę. Wybór konkretnego rodzaju kamienia pozwala osiągnąć zamierzony przez inwestora i architekta efekt na elewacji, schodach czy blatach.

Ogromny wybór kamieni naturalnych i konglomeratów umożliwia realizację rozmaitych projektów. Zarówno pod względem kolorystyki, jak również struktury i parametrów technicznych dostosowują się one do miejsca swojego przeznaczenia. Ważne jest odpowiednie przygotowanie materiałów poprzez ich obróbkę — cięcie, szlifowanie i polerowanie.

Pomysły na wykorzystanie kamienia we wnętrzach

Kamień we wnętrzach to coraz popularniejszy sposób na unowocześnienie kuchni czy łazienki i dodanie tym pomieszczeniom elegancji. Kamienne ściany z powodzeniem mogą ożywić salon lub dodać oficjalnego charakteru gabinetowi. W tych miejscach doskonale sprawdzają się dekoracyjne granity czy szlachetne marmury z oferty Krak-Stone. Często motyw kamienia powtarza się w kilku pomieszczeniach, np. salonie, kuchni, łazience i na klatce schodowej. Dzięki temu osiągany jest spójny efekt.

Kamień (onyks, trawertyn, lapitec, marmur, granit) najlepiej koresponduje ze stalą, szkłem i metalem — w tym zestawieniu sprawdza się we wnętrzach minimalistycznych i chłodnych. Z powodzeniem jednak możesz przełamać jego surowy charakter, zestawiając go z drewnem i mosiądzem. Możliwości jest wiele, a kamienne akcenty w domach zawsze wpływają pozytywnie na jego wygląd.

Kamień na zewnątrz

Solidne, nienasiąkliwe, odporne na uszkodzenia mechaniczne kamienie często okalają nieruchomość. Elementy budowlane wykonane z tego materiału są wykorzystywane przy budowie altan, miejsc na grilla, a także na schodach i tarasach. Idąc dalej, można pokusić się o wykonanie kamiennego ogrodzenia, które będzie harmonizowało z elewacją utrzymaną w podobnym nowoczesnym klimacie. Jest wiele możliwości wykorzystania różnokolorowego kamienia na zewnątrz. W tej grupie znajdują się:

  • granit,
  • marmur,
  • lapitec,
  • spieki kwarcowe.

Wykorzystanie Kamieni do elementów budowlanych to tylko jedna z wielu możliwości wykorzystania tego solidnego materiału o walorach dekoracyjnych w codziennym użytku. Innym popularnym zastosowaniem jest produkcja nagrobków oraz pomników z wykorzystaniem np. marmuru lub granitu. Jak zatem widać, można po niego sięgnąć podczas realizacji wielu projektów, osiągając zachwycający efekt estetyczny na lata.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz