Materiał Partnera

Kadry ze smakiem – kilka słów o fotografii kulinarnej

Kadry ze smakiem – kilka słów o fotografii kulinarnej

Fotografia kulinarna bez wątpienia jest jedną z dziedzin sztuki. Jak zrobić idealne zdjęcie jedzenia? Do czego je wykorzystać? Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, specjalizujących się w fotografowaniu dań? Każda sesja zdjęciowa wymaga dużego zaangażowania. Dobrze wykonane zdjęcie sprawia, że osoba która je ogląda, od razu będzie miała ochotę spróbować przedstawionego na nim dania.

Jak fotografować jedzenie?

Wykonując sesję zdjęciową musimy pamiętać o wielu elementach, które składają się na dobrą fotografię. Przede wszystkim musimy dysponować odpowiednim sprzętem – dobrej jakości lustrzanką, lampami fotograficznymi, blendami i różnego rodzaju gadżetami niezbędnymi do wykonania danej sesji. Konieczne jest również posiadanie wiedzy z zakresu fotografii, jak możliwości operowania światłem, znajomość zasady trójpodziału i odnajdowania mocnych punktów na danym zdjęciu. Bardzo ważne jest również umiejętne operowanie głębią ostrości oraz obieranie właściwej perspektywy. Niezbędne okaże się również posiadanie wyczucia estetyki i umiejętność tworzenia efektownych kompozycji oraz właściwego dobierania kolorów.

Jak widać, fotografia kulinarna to bardzo wymagająca dziedzina. Jeśli zależy nam na perfekcyjnych zdjęciach naszych dań, warto jest zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. W województwie pomorskim specjalistą od fotografii kulinarnej jest Michał Ostaszewski, prowadzący w Gdańsku studio fotograficzne Projekt M Foto. Podejmuje się on fotografowania potraw, produktów i sprzętów kuchennych zarówno we własnym studio, jak i u klienta. Jego zdjęcia tworzą fascynującą opowieść o procesie przygotowywania posiłków i w oryginalny sposób ukazują efekty końcowe.

Fotografia kulinarna – kiedy jest potrzebna?

Fotografia kulinarna ma dość szerokie zastosowanie. Potrzebują jej przede wszystkim właściciele lokali gastronomicznych, który chcą, aby ich menu prezentowało się elegancko i zachęcało do zamówienia potraw. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowana większość ludzi jest wzrokowcami. Tak więc efektowne fotografie dań potrafią skutecznie zachęcić do złożenia zamówienia. Fotografia kulinarna znajduje zastosowanie w całej branży gastronomicznej, wykorzystuje się ją do tworzenia kart menu w eleganckich restauracjach, jak i zwykłych pizzeriach czy lokalach oferujących dania typu fast food.

Na pięknych zdjęciach jedzenia bardzo zależy również autorom książek kucharskich. W dzisiejszych czasach oprócz dobrych przepisów, liczy się również strona wizualna książki. Efektowne fotografie sprawią, że amatorzy gotowania chętniej sięgną po daną książkę. Podobnie jest w przypadku blogerów kulinarnych. Oni również potrzebują efektownych zdjęć swoich dań, aby zwiększyć wartość swojej strony i poprawić jej warstwę wizualną. Wpisy opatrzone pięknymi zdjęciami są atrakcyjniejsze i chętniej odwiedzane przez czytelników.

Opracowanie:
Gdańsk, Długa 73 lok. 4
tel. 513 683 836
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz