Materiał Partnera

Język angielski dla każdego – jak wybrać odpowiednią szkołę?

Język angielski dla każdego – jak wybrać odpowiednią szkołę?

Znajomość języków obcych to umiejętność nie tylko przydatna, ale wręcz niezbędna we współczesnym świecie. Język angielski to niezaprzeczalny lider i jest on jednym z najpopularniejszych na całym świecie. Decyzję o nauce możemy podjąć w każdym wieku i w takim przypadku pierwsze kroki warto skierować do odpowiedniej szkoły języków obcych. W chwili obecnej na rynku funkcjonuje wiele szkół, dla których główny profil działalności to nauka języka angielskiego i nie tylko.

Dobra szkoła w zasięgu ręki

Prawdziwą umiejętnością jest wybór takiej szkoły językowej, która spełnia twarde kryteria organizacji nauczania i najlepiej trafia w potrzeby uczniów. Nie zawsze ta najtańsza i najbliższa jest też najlepsza.

Poszukiwania warto rozpocząć od poznania opinii na temat wybranej szkoły. Tutaj nie do przecenienia jest rola Internetu, ale także informacje przekazane przez innych kursantów. Doświadczenie to kolejny element, który dobrze jest sprawdzić. Oczywiście nie znaczy to, że nie warto zwracać uwagi na nowe szkoły, niemniej jednak zawsze trzeba prześwietlić ich ofertę, aby mieć pewność, że pieniądze zostaną wydane mądrze. Dobra szkoła językowa powinna także móc potwierdzić poziom swojego nauczania odpowiednimi certyfikatami. Warto upewnić się, czy ma ona także akredytację MEN. W przypadku nauki języka angielskiego dobrym sygnałem jest, jeśli szkoła ma certyfikat PASE, który sam w sobie oznacza, że przeszła ona przez szczegółową inspekcję procedur jakości prowadzenia zajęć, poziomu zarządzania oraz etyki biznesowej. Bardzo ważne są także przejrzyste zasady płatności, jak również precyzyjny proces rekrutacji oraz sposób przydzielania słuchacza do grupy o odpowiednim poziomie. Dobrze jest też zajrzeć na stronę internetową szkoły i zapoznać się z informacjami o tym, jak wyposażone są sale i kto będzie nas uczył. Aby mieć pewność, że zajęcia przyniosą rzeczywiście dobre efekty, sprawdźmy, czy lektorami są osoby mające odpowiednie umiejętności, a jeśli zatrudnieni są tam native speakerzy, oni także muszą mieć dokumenty potwierdzające uprawnienia do uczenia innych.

Szkoły korzystają zazwyczaj ze standardowych programów nauczania, ale niektóre z nich mają programy autorskie, przygotowane specjalnie pod kątem potrzeb ich słuchaczy. Dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść szkoły będą godziny zajęć – im więcej możliwości, tym lepiej, ponieważ będziemy mogli dopasować naukę do swojego własnego planu dnia.

Nauka języka angielskiego – warto zdać się na profesjonalistów

Poszukiwanie i wybór odpowiedniej szkoły może wymagać od nas poświęcenia sporej ilości czasu. Niemniej jednak bez względu na to, czy rozpoczynamy swoją przygodę z językiem angielskim czy porozumiewamy się już bez problemu, warto sprawdzić, jakie propozycje ma dla nas Studium Języków Obcych Glob Bogdan Grabowski ze Słupska, które na rynku usług edukacyjnych działa od 2001 roku. Przedmiotem ich działalności są kompleksowe usługi w zakresie nauki języka angielskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są oni też jedyną szkołą w Słupsku wyposażoną w nowoczesne laboratorium językowe umożliwiające rozwijanie umiejętności słuchania i mówienia. Dysponują również tablicą multimedialną ułatwiającą lepsze przyswajanie wiedzy przez uczniów. Specjalizują się także w tłumaczeniach technicznych, budowlanych, prawnych, pedagogicznych i psychologicznych, tłumacząc teksty powierzane przez firmy i klientów indywidualnych. Glob Bogdan Grabowski to doświadczenie, wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz nowoczesne pracownie lekcyjne.

Zdarza się, że osoby poszukujące odpowiedniej szkoły językowej oczekują, że nauczą się języka w krótkim czasie bez żadnego wysiłku. Należy pamiętać, że na to nie ma żadnych szans, bez względu na cenę kursu. Sukces to przede wszystkim efekt wspólnego intensywnego wysiłku dwóch stron – lektora i słuchacza.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz