Artykuł sponsorowany

Jakie zastosowanie w lecznictwie ma bańka chińska?

Jakie zastosowanie w lecznictwie ma bańka chińska?

Bańka chińska stanowi jedną z odmian tzw. bańki  próżniowej. Pod ciśnieniem zasysa ona skórę i znajdujące się głębiej tkanki, wpływając na ich ukrwienie. Najczęściej do zabiegów wykorzystuje się bańki wykonane z gumy, lecz w gabinetach masażu można spotkać także bańki szklane i bambusowe. Bez względu na materiał, każda z nich posiada owalny kształt i zaokrąglone brzegi, przez co łatwo dają się zassać na skórze.

Do czego służy bańka chińska?

Zastosowanie bańki chińskiej zmieniało się na przestrzeni wieków. Początkowo służyła ona wzmacnianiu odporności i zwalczaniu objawów grypy czy przeziębienia. Z biegiem czasu zaczęto ją również używać do zmniejszania  napięcia mięśniowego, które często jest źródłem silnego bólu kręgosłupa (proszę zapisać czcionką BOLD). Współcześnie masaż bańką chińską to popularny zabieg w dziedzinie kosmetologii. Jako nieinwazyjna metoda walki z nadmiarem  tłuszczu, stanowi bezpieczniejszą alternatywę dla zabiegów operacyjnych. Usunięcie cellulitu, likwidacja rozstępów, przyśpieszenie procesu przemiany materii – to wszystko można osiągnąć za pomocą masażu.

Bańki chińskie często stanowią ostatnią deskę ratunku dla wszystkich, którzy bezskutecznie walczą o wymarzoną sylwetkę. Chociaż nazywanie ich złotym środkiem byłoby przesadą, to przynoszą one nieporównywalnie więcej korzyści niż inne zabiegi. Masażowi najlepiej poddać się w profesjonalnym gabinecie. Duże doświadczenie w tym zakresie posiada Renata Zielińska Gabinet Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji.

Jak wygląda zabieg z użyciem bańki chińskiej?

Stawianie baniek chińskich wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed rozpoczęciem masażu miejsce zabiegu należy natłuścić oliwką lub innym lubrykantem, co znacznie ułatwi poślizg bańki po  skórze. Chcąc wprowadzić pacjenta w relaksujący nastrój, zazwyczaj wykonuje się ręczny masaż, stosując głaskanie, rozcieranie i ugniatanie.

Aby rozpocząć właściwy masaż, górną część bańki należy chwycić kciukami, a jej podstawę przycisnąć co ciała. W ten sposób wytworzy się podciśnienie, umożliwiające przyssanie jej do skóry.  W zależności od rodzaju zabiegu, w czasie masażu wykonuje się bańkami ruchy prostolinijne, spiralne lub gwiaździste. Przy zabiegach wyszczuplających brzucha przesuwane są one zgodnie z ruchem wskazówek zegara, co pozwala uniknąć ewentualnych problemów gastrycznych pacjenta. W przypadku masażu antycellulitowego bańki  powoli przemieszcza się po udach od góry do dołu, by następnie ruchem kolistym przesunąć je w stronę pośladków.

Czas trwania masażu z wykorzystaniem bańki chińskiej uzależniony jest od wielkości powierzchni masowanej części ciała, np. masaż brzucha trwa ok.30 min, masaż nóg ok. 60 min. Warto jednak nadmienić, że efekty terapii będą wyraźnie zauważalne po wykonaniu minimum 10 zabiegów. Najlepiej wykonać 12 - 15 zabiegów, co drugi dzień.   Początkowo stawianie baniek może być bolesne dla bardziej wrażliwych pacjentów. Z tego względu zaleca się, aby pierwsze serie zabiegów zaczynać od mniejszych rozmiarów baniek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz