Artykuł sponsorowany

Jakie zastosowanie mają bloczki betonowe w rolnictwie?

Jakie zastosowanie mają bloczki betonowe w rolnictwie?

Bloczki betonowe to materiał, po który sięga coraz więcej rolników. Stanowią doskonałą alternatywę dla popularnej cegły, pustaków betonowych i wylewki betonowej. Można je stosować do budowy fundamentów i są bardzo wygodnym materiałem do budowy różnych obiektów od domów po budynki przemysłowe. Ich popularność rośnie między innymi dlatego, że nie wymagają stawiania oszalunkowania i dodatkowych prac montażowych. Jakie mogą mieć zastosowanie w rolnictwie? Zapraszam do lektury.

Beton jako materiał budowlany idealny dla ferm i rolnictwa

Beton to jeden z najbardziej naturalnych budulców, jaki znamy. Jego skład jest bardzo prosty – to cement, woda i piasek przyprawione odpowiednią domieszką minerałów, które nadają mu pożądane właściwości. Bloczki betonowe wykonane są przy pomocy wibroprasy, dzięki czemu ich kształt jest stały, doskonale do siebie pasują. Ich główne zalety to wytrzymałość na zgniatanie i wysoka odporność na warunki atmosferyczne, z mrozem na czele. Nie absorbują wody, a wykonane z nich silosy są stabilne i wytrzymałe. Ich duże gabaryty pozwalają na szybką budowę obiektów.

Do czego można zastosować bloczki betonowe na fermie?

To przede wszystkim idealny i ekonomiczny w porównaniu z cegłą czy lanym betonem materiał do budowy silosów. Wykonane z niego ściany silosów i ściany działowe charakteryzuje solidność i wytrzymałość. Mogą być stosowane do budowy silosów dla różnych towarów przechowywanych luzem– od materiałów budowlanych, przez odpady budowlane, kompost czy kiszonka. Świetnie sprawdzą się także do składowania produktów recyclingu. Mogą być także wykorzystane z powodzeniem do budowy budynków gospodarczych jak stodoły, obory czy garaże dla sprzętu rolniczego. Dzięki swojej uniwersalnej formie i dużej wytrzymałości znajdują też zastosowanie w innych gałęziach gospodarki, przemyśle i handlu.

Jak zbudowane są bloczki betonowe i co gwarantuje ich właściwości?

Przede wszystkim stabilność i wytrzymałość jest spowodowana idealnym dopasowaniem do siebie elementów. Gwarantują to specjalnie zaprojektowane kołki. Można je z powodzeniem układać za pomocą zładowarki hydraulicznej, a także koparki kołowej lub bezpośrednio z samochodu, który dostarcza nam na budowę towar. Ważą one przy 160 cm długości aż 1660 kg. Bloczki można układać za pomocą zwałowarki hydraulicznej, koparki kołowej bądź bezpośrednio z samochodu ciężarowego dostarczającego dany towar.

Rozmiary i możliwości

Ich uniwersalne rozmiary umożliwiają łatwe układanie konstrukcji. Płyty mają bowiem 160x80x60 cm lub mniejsze-80x80x60 cm. Dostępne są w ofercie firmy Thye Lokenberg Polska sp. z o.o. Posiadają one system dopasowywania, który gwarantuje stabilność dzięki odpowiednio zaprojektowanym kołkom. Nie są tu potrzebne żadne narożniki i kotwy gruntowe, dodatkowe prace montażowe. Problem może stanowić jedynie ich duża waga, ta jednak zapewnia wytrzymałość. Dzięki swoim kształtom i właściwościom stanowią dobrą podstawę do stopniowego rozbudowywania obiektów. Można także z powodzeniem je demontować i montować ponownie. Proces ten nie ma wpływu na jakość i właściwości elementów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz