Materiał Partnera

Jakie usługi związane są z budownictwem komunikacyjnym?

Jakie usługi związane są z budownictwem komunikacyjnym?

Możliwość szybkiego i sprawnego dotarcia w konkretne miejsce jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne. W tym celu konstruowane są drogi, które muszą spełniać rygorystyczne wymagania stawiane m.in. przez prawo budowlane. Konieczne są także usługi świadczone przez specjalistyczne firmy realizujące poszczególne czynności związane z budownictwem komunikacyjnym. Czym konkretnie mogą się zająć?

Projekt organizacji ruchu

Zarówno drogi krajowe, jak i gminne, powiatowe czy wojewódzkie wymagają zastosowania odpowiedniej organizacji ruchu. To właśnie dzięki niej kierowcy będą w stanie bezpiecznie poruszać się po stworzonych ścieżkach komunikacyjnych, które umożliwią bezkolizyjne ich pokonywanie. Niezbędne jest jednak w tym celu wykonanie uprzednio profesjonalnego projektu organizacji ruchu. Usługa ta związana z budownictwem komunikacyjnym realizowana jest wyłącznie przez specjalistyczne firmy, takie jak np. ta, którą prowadzi Norbert Kalitka. Czynności związanych z poprawną organizacją ruchu na drogach jest jednak więcej.

Przede wszystkim warto wspomnieć o dokumentacji dotyczącej zajęcia pasa ruchu drogowego związanego z docelowym projektem organizacji ruchu. Jej przygotowaniem i wykonaniem również zajmie się specjalista, który w ramach świadczonych usług może także składać poszczególne wnioski w imieniu inwestora, co jest rozwiązaniem niezwykle komfortowym. Dotyczą one przeważnie zajęcia pasa drogowego czy umieszczenia w nim urządzeń. Jakie jeszcze czynności związane są z budownictwem komunikacyjnym?

Zgody i pozwolenia

Zanim jednak droga zostanie dopuszczona do użytkowania, musi uzyskać niezbędne pozwolenie. Pozytywne zatwierdzenia oraz opinie wystawiane przez poszczególne organy administracji publicznej możliwe są do uzyskania wyłącznie w przypadku, gdy ścieżka komunikacyjna spełnia wszelkie wymogi. W ich określeniu i przygotowaniu drogi pomoże specjalistyczna firma zajmująca się właśnie projektami organizacji ruchu. Zgromadzona przez profesjonalistów dokumentacja przedstawiona w czytelny sposób oraz właściwie przygotowane projekty dają możliwość szybkiego oddania drogi do użytku.

Co ciekawe, pozwolenie niezbędne jest również w celu umieszczenia reklam, tablic reklamowych, billboardów czy reklam o zmiennej treści, które docelowo znajdować się mają w pasie drogowym. Ze względu na ich wpływ na kierowców zainstalowanie tego typu elementów musi być uprzednio zatwierdzone przez właściwy organ. Również i tę czynność związaną z budownictwem komunikacyjnym warto powierzyć specjalistom, podobnie jak uzyskanie zgody na zjazdy z dróg na posesje.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz