Materiał Partnera

Jakie usługi wchodzą w zakres profesjonalnej obsługi kadrowej firm?

Jakie usługi wchodzą w zakres profesjonalnej obsługi kadrowej firm?

Kwestii związanych z administracją kadrową konkretnych przedsiębiorstw zatrudniających pracowników jest przeważnie sporo. Mogą one być bardzo problematyczne dla właściciela firmy, jednak może on powierzyć wszelkie sprawy z tym związane profesjonalistom z dobrego biura rachunkowego. Czym dokładnie mogą zająć się księgowi w zakresie prowadzonej przez nich obsługi kadrowej firm?

Uporządkowana dokumentacja

Prowadzenie działalności wraz z zatrudnianiem pracowników to szereg obowiązków, o których przedsiębiorca musi pamiętać. Przede wszystkim wymagane jest sporządzenie kompleksowej dokumentacji kadrowej, która zawiera bardzo dużo informacji o pracownikach i wszelkich kwestiach z nimi związanych. To zadanie czasochłonne – warto powierzyć je rzetelnym specjalistom z dobrego biura rachunkowego. Księgowi zapewnią pełen profesjonalizm, który dotyczy m.in. prowadzenia akt osobowych zatrudnianych pracowników.

Taka dokumentacja zawiera szereg informacji obejmujących zarówno okres przed nawiązaniem stosunku pracy, jak i cały czas jej trwania. Znajdujące się w aktach osobowych dane dotyczą także stanu po zakończeniu współpracy, o czym należy pamiętać. Ich prowadzeniem zajmie się biuro rachunkowe Jolanty Krzyształowskiej, które bez problemu zapewni swoim klientom stały dostęp do tego typu dokumentów kadrowych. Profesjonalna obsługa w tym zakresie obejmie też sporządzanie świadectw pracy, które przygotowane muszą zostać w odpowiedni sposób. Biuro rachunkowe zadba także o umowy – co dokładnie w tej kwestii jest w stanie zaproponować?

Czytelne warunki współpracy

Umowa pomiędzy pracodawcą a pracownikiem to kluczowy dokument, który ustala warunki współpracy. Muszą być one przedstawione czytelnie i zgodnie z obowiązującym prawem, o co zadbają księgowi z dobrego biura rachunkowego. W ramach świadczonych usług przygotują oni umowy o pracę, wszelkiego rodzaju umowy cywilnoprawne, ale też wiele innych dokumentów z tym związanych. Należą do nich chociażby wypowiedzenia, które również powinny być skonstruowane prawidłowo. Księgowi w ramach obsługi kadrowej firm zadbają o zarejestrowanie pracowników w ZUS, o czym też należy pamiętać.

Kompleksowa obsługa w tym zakresie pozwala przedsiębiorcy skupić się na aktualnych celach związanych z rozwojem działalności. Nie musi się on zajmować także dokumentacją, która dotyczy urlopów wypoczynkowych, okolicznościowych czy zwolnień lekarskich. Co ciekawe, księgowi w ramach prowadzonych usług kadrowych dla firm zwracają uwagę na obowiązkowe badania okresowe pracowników. Ich dokładne ewidencjonowanie pozwoli dochować wymaganych terminów w tym zakresie, co również jest niezwykle istotne w przypadku przedsiębiorstw zatrudniających pracowników.

Opracowanie:
Kraków, al. Kijowska 40 lok. 3
tel. 12 421 48 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz