Materiał Partnera

Jakie usługi dodatkowe oferują taksówkarze?

Jakie usługi dodatkowe oferują taksówkarze?

Dla wielu z nas taksówka to przede wszystkim powrót  imprezy, lub konieczność szybkiego przedostania się w jakieś miejsce, np. z dzieckiem do lekarza. Jednak obecnie taksówkarze oferują również szereg usług dodatkowych. Ta branża również szeroko się rozwinęła, podobnie jak cały rynek, który daje obecnie klientom szereg rozmaitych możliwości podróżowania. Jednak z pewnością na lotnisko łatwiej z bagażami dostać się taksówką, a gdy lądujemy w nieznanym mieście to również taksówka wiezie nas pod wskazany adres. Mimo swojej silnej roli, taksówki oferują również nowe usługi dodatkowe, które są odpowiedzią na potrzeby współczesnych klientów.

Zawożenie i odbieranie dzieci ze szkół i przedszkoli

Obecnie często zdarza się, że szkoły czy przedszkola są znacznie oddalone od miejsca zamieszkania, a dziecko nie ma bezpośredniego połączenia autobusowego. Sytuacje mogą być różne np. w domu jest babcia, która jednak z uwagi na swoje schorzenia nie jest w stanie chodzić po dzieci czy wiele innych. Wówczas rodzice mają możliwość skorzystania z usługi zawożenia i odbierania dzieci ze szkoły lub przedszkola przez taxi. Ustalane są odpowiednie godziny, dodatkowo możliwy jest kontakt z dyspozytorem oraz z samym kierowcom. Nie jest to usługa bardzo droga, a czasem można się porozumieć z innym rodzicem z osiedla, aby dzieci jeździły w ten sposób razem, wówczas koszta będą nieco niższe.Zakupy na telefon

Taksówka to obecnie również możliwość zrobienia zakupów na telefon. Ta usługa jest wyjątkowo atrakcyjna dla osób starszych, które przykładowo mają już problem z wniesieniem 2-3 siatek zakupów do domu. Wówczas wykonywane są dla nich zakupy z dostawą do domu. Jest to z pewnością rozwiązanie cieszące się rosnącą popularnością.

Pozostałe usługi

Korporacje taksówkarskie oferują obecnie również obsługę wesel i podobnych imprez wymagających przewiezienia gości. Taksówka z kierowcą na wynajem to kolejna opcja, zakłada ona również możliwość indywidualnego negocjowania ceny.

Obecnie wiele osób dzieli taksówki na te ekonomiczne oraz luksusowe czy też bardziej komfortowe. Niektóre korporacje oferują korzystanie tylko z jednego modelu samochodu, w którym podróż będzie z pewnością niezwykle wygodna, w innych jeżdżą najróżniejsze auta i nie zawsze chodzi o pełen komfort, ale o możliwie jak najtańsze przemieszczenie się z punktu a do punktu b. Co wybierzemy – zależy jedynie od nas.

Opracowanie:
Świecie
tel. 52 522 25 50
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz