Materiał Partnera

Jakie są zalety składowania wielopoziomowego w magazynach?

Jakie są zalety składowania wielopoziomowego w magazynach?
Główną funkcją magazynów i hal przeładunkowych jest przechowywanie jak największych ilości produktów, przy jednoczesnym łatwym dostępnie do nich. Powinny być ułożone w sposób stabilny i bezpieczny, aby uniemożliwić ewentualne uszkodzenia mechaniczne podczas przeładunku, czy też spadanie z półek w wyniku niewłaściwej konstrukcji regałów i opakowań. Czy składowanie wielopoziomowe sprawdza się w magazynach?

Czym są regały wielopoziomowe?

Regały wielopoziomowe to charakterystyczne konstrukcje, które stosuje się w obszernych i bardzo wysokich magazynach. Umożliwiają one maksymalne wykorzystanie powierzchni nie tylko w poziomie, ale również pionie. Konstrukcje muszą być wykonane z mocnych i stabilnych elementów. Rozwiązanie to zazwyczaj stosuje się w połączeniu z antresolą, co dodatkowo ułatwia manewrowanie produktami składowanymi na półkach.

Specyficzna budowa regałów wielopoziomowych umożliwia tak naprawdę dowolny montaż, bez względu na rozmiary i budowę hali. Dzięki temu sprawdzi się nawet w najbardziej nietypowych magazynach. W celu stworzenia projektu i dostosowania optymalnego rozwiązania warto skorzystać z usług Dexion. Firma od ponad 25 lat specjalizuje się w wykonywaniu kompleksowych projektów hal magazynowych oraz produkcji regałów i innych elementów umożliwiających ich realizację.

Zalety regałów wielopoziomowych

Wielopoziomowy system regałów posiada wiele zalet, które sprawiły, że jest on powszechnie stosowany w większości dużych magazynów. Wśród najczęściej wymienianych są przede wszystkim:

  • Niskie koszty – części konstrukcyjne i montaż nie są drogie, a zyskujemy o kilkaset procent większą powierzchnię. Ogranicza to koszty związane z ewentualną rozbudową lub przebudową hali.
  • Dobre wykorzystanie powierzchni – regały są ustawiane na dwóch lub kilku poziomach, a ich ilość zależy od stabilności konstrukcji, obciążenia i wysokości pomieszczenia. Dolne regały wspierają podłogę antresoli, przez co nie należy dodatkowo przejmować się zbyt dużą wagą produktów na górnych półkach.
  • Dobry dostęp do składowanych rzeczy – utworzenie odpowiednich przejść umożliwia swobodny dostęp do każdego regału.

Warto wspomnieć również o tym, że konstrukcje regałów wielopoziomowych można w dowolny sposób przebudowywać, aby dostosować do każdego rodzaju artykułów, dzięki szerokiej gamie elementów takich jak słupki lub półki, dostępnych u producentów. Pozwala to na dowolne zagospodarowanie przestrzeni przy bardzo niskiej cenie. Należy jednak pamiętać, aby montaż wykonały osoby doświadczone, gdyż niewłaściwie przeprowadzony może osłabiać konstrukcję.

Opracowanie:
Warszawa, Wenecka 12
tel. 22 295 08 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz