Materiał Partnera

Jakie są zalety kostki brukowej?

Jakie są zalety kostki brukowej?

Estetycznie wyglądające, a przy tym nieuszkodzone chodniki to coś, czego każdy z nas oczekuje, jeśli chodzi o stan nawierzchni, po której chodzimy. Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o chodnik, jest użycie do jego utworzenia tak zwanej kostki brukowej. Poniżej podpowiadamy, jakie są zalety oraz co warto wiedzieć o kostce brukowej.

Z czego wytwarzana jest kostka brukowa?

Standardowa kostka brukowa, którą możemy zauważyć na chodnikach wytworzona jest z betonu, jednakże wytwarza się ją także z kamieni naturalnych takich jak granit, drewniane kostki, cegły klinkierowe czy pospolite kamienie polne, aby uzyskać efekt tak zwanych kocich łbów.

Zalety kostki brukowej

Ten rodzaj nawierzchni posiada bardzo wiele zalet, a należą do nich:

  • Wytrzymałość - Pierwszą zaletą kostki brukowej jest jej trwałość oraz wytrzymałość ze względu na to, że jej produkcja opiera się na procesie produkcyjnym określanym jako wibroprasowanie przez co kostka staje się twarda, odporna zarówno na bardzo wysoką jak i na ujemną temperaturę powietrza oraz wszelkiego rodzaju obciążenia i ścieranie.
  • Łatwe czyszczenie - Nawierzchnia z kostki brukowej ze względu na swoją budowę jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ zarówno zimowe odśnieżanie jak i zmiecenie nadmiaru piasku bądź innych tego typu zabrudzeń nie przysporzy nam problemów.
  • Duża dostępność - Ze względu na to, że kostka brukowa jest bardzo popularnym materiałem, to możemy ją dostać praktycznie w każdym markecie budowlanym bądź bezpośrednio u producentów.
  • Brak kałuż - Kolejną zaletą kostki brukowej jest to, iż nawet przy naprawdę dużych opadach nie pojawią się na niej kałuże ze względu na jej bardzo dobre zdolności odprowadzania wody do podłoża.
  • Szeroki wybór - Kostka brukowa występuje naprawdę w wielu wzorach, kształtach, grubościach i kolorach, w związku z czym mamy możliwość utworzenia naprawdę ciekawych wzorów na naszym chodniku.
  • Łatwy demontaż - Niewątpliwą zaletą kostki brukowej jest to, że można ją łatwo zdemontować bez konieczności jej uszkadzania, kiedy dojdzie do jakiejś nieprzewidzianej awarii jak na przykład pęknięcie rury pod ziemią.

Jak zamontować kostkę brukową?

Pomimo tego, że są osoby, które twierdzą, że kostka brukowa jest łatwa do położenia, to jednak jeśli chcemy uzyskać naprawdę dobry efekt tej pracy, warto zatrudnić profesjonalną firmę brukarską Bruk - Spec, której pracownicy posiadają zarówno doświadczenie jak i niezbędny do tego typu prac sprzęt, dzięki czemu całe zlecenie wykonane zostanie bardzo sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
Opracowanie:
Rybnik, Lompy 14E lok. 1
tel. 660 132 003
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz