Materiał Partnera

Jakie są zalety korzystania z firmy odzyskującej odszkodowanie?

Jakie są zalety korzystania z firmy odzyskującej odszkodowanie?

Kierowca poszkodowany w wypadku drogowym zawsze liczy na to, że odszkodowanie pokryje koszty naprawy pojazdu i pozwoli przywrócić go do poprzedniego stanu. Jednak wysokość zadośćuczynienia może niemile zaskoczyć. Często nie starcza ono na zapłatę rachunku wystawionego przez warsztat samochodowy. Rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z oferty firmy, która pomoże odzyskać odszkodowanie.

Czego można oczekiwać od firmy odzyskującej odszkodowanie?

W firmach zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań pracują osoby, które mają doświadczenie w egzekwowaniu należności od ubezpieczycieli. Potrafią oni analizować treść polis, umów i na tej podstawie stwierdzać, czy odszkodowanie rzeczywiście miało należytą wysokość.

Specjaliści tacy znają wszystkie przepisy, dzięki czemu potrafią przeprowadzić całą procedurę szybko i bez zbędnego zaangażowania poszkodowanego. Dlatego rozpoczynając współpracę z tego rodzaju firmą, wystarczy zazwyczaj przynieść jedynie umowę z ubezpieczycielem, decyzję o przyznaniu odszkodowania  oraz kosztorys naprawy auta. W tym momencie zaczyna się proces weryfikacji ustalonej kwoty do wypłaty.

Wiele osób nie wie, jak zachować się w sytuacji, kiedy otrzymane przez nich odszkodowanie wystarczyło jedynie na pokrycie części szkód. Niekiedy kierowcy stwierdzają, że prowadzenie sporu z ubezpieczycielem i tak nie przyniesie im żadnych dodatkowych korzyści. Takie myślenie to duży błąd. Skorzystanie z oferty firmy odzyskującej odszkodowanie pozwoli im zdobyć środki na kompleksową naprawę auta” – mówi ekspert z firmy Przedsiębiorstwo Szacowania Szkód.

Oszczędność czasu

Nietrudno domyślić się, że załatwianie wszystkich formalności związanych z odszkodowaniem zajmuje wiele czasu. Sytuacja taka ma miejsce zwłaszcza wtedy, kiedy zostało ono zaniżone. Kompletowanie dokumentacji, pisanie podań czy pism oznacza całe dnie stresującej batalii o satysfakcjonujące odszkodowanie. Firma zajmująca się odszkodowaniami poprowadzi całą procedurę samodzielnie. Dotyczy to nie tylko mediacji i negocjacji z ubezpieczycielem. Sprawy takie wchodzą często na drogę postępowania sądowego. Stawianie się w sądzie na każdą rozprawę wymaga brania urlopu w pracy, a co gorsza wynajęcia dobrego adwokata.

Natychmiastowa pomoc finansowa

Zniszczony samochód to duży problem zwłaszcza dla tych, którzy dojeżdżają nim do pracy. Brak auta może całkowicie zdezorganizować życie. Dzieje się tak, kiedy kierowca, który dostał zaniżone odszkodowanie, nie może pokryć reszty kosztów z własnej kieszeni.

Firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu odszkodowań zajmują się też zwykle ich skupem. Oznacza to, że ubezpieczona osoba przekazuje im pełnie praw do zaniżonego odszkodowania. W zamian za to kierowca otrzymuje pieniądze niezbędne na naprawę samochodu. Nie musi się wtedy martwić, czy faktycznie uda się odzyskać należną część odszkodowania – firma taka bierze na siebie ryzyko wynikające z konieczności przeprowadzenia procesu sądowego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz