Materiał Partnera

Jakie są najważniejsze zalety systemu TMS?

Jakie są najważniejsze zalety systemu TMS?

Nowoczesne rozwiązania typu TSM znacznie ułatwiają planowanie, kontrolę i rozliczanie łańcuchów dostaw i operacji logistycznych. Takie systemy mają podobne funkcje. Nie są jednak identyczne. Wybierając konkretny system, zwróć uwagę na jego funkcjonalność i dopasowanie do Twoich potrzeb. Coraz więcej nowoczesnych firm transportowych wdraża takie rozwiązanie. Ważna jest nie tylko estetyka, ale też bezpieczeństwo.

Zwróć uwagę na poziom bezpieczeństwa.

Musisz pamiętać, że wprowadzenie nowego systemu informatycznego do przedsiębiorstwa wiąże się z pewnym ryzykiem. To właśnie na nim  opiera się cała działalność firmy. Dlatego nie możesz wybrać oprogramowania pierwszego z brzegu. Jest to poważna i kosztowna inwestycja. Milczanowski Szymon Milczanowski Transport zwraca uwagę na to, aby dane wprowadzone do systemu były zabezpieczone odpowiednim szyfrem. Standardy powinny być zbliżone do tych, które obowiązują w banku. Wtedy nie musisz się bać o swoje bezpieczeństwo. Zapytaj również dostawcę, czy wprowadzone są na bieżąco aktualizacje. Zwróć też uwagę na to, czy dane są systematycznie archiwizowane.

Dostępność systemu TMS

Niezwykle ważna jest dostępność systemu TMS. Może być dostępny on-line lub zainstalowany na komputerze. Największą zaletą pierwszego rozwiązania jest to, że z systemu możesz korzystać o każdej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu. Wystarczy, że będziesz miał dostęp do Internetu. Logujesz się podobnie jak do poczty elektronicznej lub internetowego konta w banku. Możesz zdecydować się na program, który trzeba zainstalować na komputerze. Niestety w tym przypadku awaria komputera to poważny problem. Dopóki go nie naprawisz, nie będziesz miał dostępu do programu.

Sposób delegowania uprawnień

System TMS jest niezwykle ważny dla firm transportowych i spedycyjnych, które zatrudniają wielu pracowników. W ten sposób mogą łatwiej delegować uprawnienia. Jeśli spedytor pójdzie na urlop, nic poważnego się nie stanie. W tym czasie bez problemu może go zastąpić inny pracownik.

Zwróć uwagę na to, czy TMS dzieli obowiązki na poszczególnych pracowników. Dzięki temu niektóre funkcje są przydzielone tylko do konkretnego pracownika. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo danych. Ponadto pracownicy mogą się skupić tylko i wyłącznie na swoich obowiązkach. Bardzo ważna jest też cena systemu i dodatkowych usług. Zwykle dostawca pobiera opłaty za wdrożenie i instalację programu oraz utrzymanie serwera i pomoc techniczną. Dlatego zanim podpiszesz umowę, przeczytaj ją dokładnie. Zwróć szczególną uwagę na to, co jest napisane małym druczkiem i zapytaj o dodatkowe koszty.

Opracowanie:
Łukta, Cicha 6
tel. 696 623 064
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz