Materiał Partnera

Jakie są najczęściej występujące usterki w laptopach?

Jakie są najczęściej występujące usterki w laptopach?

Laptop to często podstawowe narzędzie naszej pracy, a także źródło nieskończonej rozrywki.  Jest to też najczęściej używany sprzęt elektroniczny przez Polaków, według danych GUS z 2017r. Co ciekawe, wśród tak wielu użytkowników, to właśnie mężczyźni najczęściej zgłaszają się do serwisu w celu naprawy laptopa. Jakie usterki są najpopularniejsze?

Uszkodzona matryca

Dzięki swojej mobilności, laptop może towarzyszyć nam dosłownie wszędzie. Zabieramy go do pracy, do kawiarni czy w podróże używając w tym celu specjalnego pokrowca. Nie zawsze jest on jednak w stanie uchronić laptop przed zniszczeniem. Zbita matryca do bardzo częsty problem. Jej głównym objawem jest „pajączek” lub tak zwane „rozlanie”. Będąc w takiej sytuacji należy jak najszybciej oddać komputer osobisty do serwisu takiego jak np. RTV Repair.

Uszkodzenie dysku

Dyski twarde HDD są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Utrata danych w przypadku uszkodzenia dysku, to coś, co spędza sen z powiek wielu osobom, dla których laptop jest głównym narzędziem pracy. Możliwe jest odzyskanie ważnych plików, ale jest to dosyć kosztowna sprawa.

Awaria gniazda ładowania

Mało kto z nas zwraca uwagę na sposób podłączania i odłączania laptopa od zasilacza. Zazwyczaj robimy to szybko i niedbale, co jest przyczyną przegrzewania się i wypadania od środka gniazda zasilania. Częstym objawem jest też przerywanie ładowania baterii, w momencie kiedy poruszymy kablem od zasilacza. Doświadczony serwisant z łatwością poradzi sobie z tym problemem.

Zalanie

Producenci wielokrotnie przypominają, aby podczas pracy z laptopem powstrzymać się od spożywania wszelkiego rodzaju napoi. To prosta droga do jego zalania. Mimo wszystko często ignorujemy te wskazówki i podczas korzystania z notebooka fundujemy sobie ulubioną kawę. Kiedy zdarzy nam się zawartość kubka niefortunnie wylać na komputer osobisty, w pierwszej kolejności należy wyjąć baterię i postawić otwartego laptopa do góry nogami. Najlepiej w przeciągu dwóch dni oddać laptop do sprawdzonego serwisu takiego jak np. RTV Repair. Jego pracownicy zajmą się wysuszeniem laptopa i ocenią, czy doszło do większych uszkodzeń

Przegrzanie

Brak odpowiedniego przepływu powietrza w układzie chłodniczym laptopa, często prowadzi do jego przegrzania. Jego objawem będzie zwalnianie komputera podczas pracy oraz jego niespodziewane wyłączanie się. W tym przypadku ważny jest odpowiedni, przynajmniej coroczny, serwis . Pozwoli to uniknąć o wiele gorszych usterek takich jak uszkodzenie rdzenia chipsetu czy płyty głównej.

 

Opracowanie:
Łódź, Krakusa 11 lok. 1
tel. 786 084 234
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz