Materiał Partnera

Jakie powinny być materiały elewacyjne?

Jakie powinny być materiały elewacyjne?

Materiały elewacyjne przede wszystkim powinny być wytrzymałe i chronić budynek przed szkodliwym wpływem zmiennym warunków atmosferycznych. Powinny być także estetyczne. Na rynku możemy się spotkać z całym szeregiem różnorodnych rozwiązań, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

W większości sklepów spotkamy się z produktami wykonanymi z różnych produktów takich jak np. drewno czy metal. Wykorzystuje się je osobno lub w rozmaitych połączeniach, które podkreślają indywidualny styl właściciela domu.

Produktem, który daje możliwość stworzenia własnej kompozycji, są płyty elewacyjne. Pozwalają one stworzyć coś niepowtarzalnego, dzięki czemu nasz dom będzie się wyróżniał na tle innych.  Płyty elewacyjne nadają dodatkowej estymy ścianom zewnętrznym, na których są położone dzięki tworzonej przez nie jednolitej barwie i powierzchni naszego budynku. Większość sklepów oferuje różne serie tego typu produktów, dzięki czemu na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Budując dom w systemie szkieletowym możemy także zdecydować się na płyty z tlenku magnezu zwane powszechnie "płytami MgO" ­ od chemicznego symbolu magnezu Mg i tlenu O. Są produkowane jako niepalne płyty budowlane o szerokim zastosowaniu, również jako elewacyjne idelanie nadające się pod tynki i farby elewacyjne. Dystrybutorem tego rodzaju płyt zwanych MgO FIRE  jest firma Fasada System.


Tynki i farby

Godnym zastępcą dla materiałów elewacyjnych mogą być wodoodporne i łatwo zmywalne tynki i farby. Bowiem cały proces ich odświeżenia nie stanowi większego problemu dla jego użytkownika. W zależności od naszych oczekiwań i materiałów ociepleniowych zastosowanych w danym domu, możemy dobrać tynk idealny do swoich potrzeb. Wybierając tynk elewacyjny, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego trwałość.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka kwestii, na które warto rzucić okiem podczas zakupu materiałów elewacyjnych. Oprócz tego warto dodać, że doskonałym uzupełnieniem tynku będzie dobrze dobrany kolor farby elewacyjnej, którą pomalujemy pokrycie ścian zewnętrznych domu. Jej dobry wybór sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ładnym widokiem pokrycia ścian zewnętrznych przez wiele lat. 

Opracowanie:
Łódź, Brukowa 23
tel. 695 123 007
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz