Materiał Partnera

Jakie powierzchnie można czyścić w procesach piaskowania i sodowania?

Jakie powierzchnie można czyścić w procesach piaskowania i sodowania?

Piaskowanie i sodowanie są dzisiaj bardzo pożądanymi procesami technologicznymi, które wykorzystywane są przez klientów indywidualnych, biznesowych, a także publicznych. Działania te nie mają bowiem na celu, tylko i wyłącznie oczyszczać danych powierzchni w celu poprawieniu ich wyglądu, ale przede wszystkim mają zabezpieczyć je przed postępującym niszczeniem. Dowiedz się, kiedy można stosować bezinwazyjne czyszczenie różnych powierzchni: piaskowanie i sodowanie.

Piaskowanie i sodowanie – na czym polegają?

Proces sodowania polega na oczyszczaniu powierzchni przy użyciu sody oczyszczonej rozpędzonej pod ciśnieniem do prędkości 965 kilometrów na godzinę. W działaniu tym można opierać się o technikę pracy na sucho lub po zwilgoceniu powierzchni – dzięki temu można uniknąć rozsiewania pyłu i brudu do otoczenia. Warto wiedzieć, że sodowanie jest prawie trzykrotnie bardziej wydajne czasowo od wykorzystania równie popularnych piaskarek. Te zaś wykorzystują przy pracy wydobywany z urządzenia piasek, granulat szklany, korund, czy też mikrokulki szklane.

Jakie firmy zajmują się przeprowadzaniem procesu piaskowania i sodowania?

Najlepsze firmy zajmujące się piaskowaniem i sodowaniem są bardzo szeroko wyspecjalizowane. Przykładem jest przedsiębiorstwo Semik-Bet, które świadczy usługi m.in. w Dzierżonowie, Bielawie, Świdnicy, Wrocławiu, Świebodzicach, Wałbrzychu oraz Pieszycach, a do grona licznych klientów należą firmy motoryzacyjne, elektroniczne, przemysłowe, budowlane oraz oczywiście osoby indywidualne. Firma działa również w branży kompleksowych usług budowlanych (np. budowa domu pod klucz), produkcji betonu i sprzedaży różnych materiałów budowlanych.  Warto wspomnieć, że sodowanie i piaskowanie, jako bezpieczne sposoby oczyszczania nawet tysiąca różnego rodzaju powierzchni są stosowane także przy odnawianiu różnego rodzaju zabytków.

Powierzchnie czyszczone przez piaskowanie i sodowanie

Sodowanie i piaskowanie pozwalają na oczyszczanie bardzo różnorodnych powierzchni. W budownictwie mogą to być mury, ogrodzenia, kostki brukowe, chodniki, pomniki, mosty, konstrukcje stalowe, domy drewniane, czy też wieże ciśnień. W motoryzacji i przemyśle zaś oczyszcza się często elementy zespołów samochodowych, obudowy jachtów i statków, linie przesyłowe, konstrukcje stali, różnego rodzaju zbiorniki, czy też posadzki przemysłowe. Piaskowanie, a przede wszystkim sodowanie powierzchni radzi sobie zatem znakomicie z farbami proszkowymi, farbami poliuretanowo-epoksydowymi, lakierami samochodowymi, starymi tynkami, zanieczyszczeniami środowiskowymi, zanieczyszczeniami przemysłowymi zanieczyszczeniami spożywczymi, osmaleniami po pożarze, laminatami, czy też z różnymi przejawami wandalizmu (graffiti).

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz