Artykuł sponsorowany

Jakie podłoże pod iglaki zapewni odpowiednie warunki do wzrostu Twoim roślinom? Sprawdź!

Jakie podłoże pod iglaki zapewni odpowiednie warunki do wzrostu Twoim roślinom? Sprawdź!

Iglaki to bardzo wdzięczne rośliny, ponieważ pięknie się prezentują, a przy tym nie wymagają wdrażania skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Kluczem do sukcesu jest jedynie wybór odpowiedniej ziemi, która zapewni im korzystne warunki do rozwoju. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie podłoże pod iglaki będzie najlepsze i na jaki gotowy produkt warto się zdecydować.

Wymagania iglaków

Choć przyjęło się twierdzić, iż iglaki nie są zbyt wymagającymi roślinami, to jednak trzeba wziąć pod uwagę, iż mają one bardzo określone potrzeby, jeśli chodzi o rodzaj podłoża. Oczywiście można by wykorzystać uniwersalną ziemię, jednakże wówczas potencjał sadzonek nie zostanie w pełni wykorzystany. Rośliny nie będą bowiem cieszyć oczu swoją bujnością i obfitością. Ziemia powinna być więc przepuszczalna, aby zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni do prawidłowego rozrostu korzeni. Podłoże powinno być też kwaśne lub lekko kwaśne, ponieważ dzięki temu iglaki będą mogły łatwiej pobierać cenne składniki odżywcze. Jest to również istotny aspekt z uwagi na łatwiejszy pobór wody. Warto także podkreślić, iż specjalne podłoże pod iglaki należy wykorzystać nie tylko w doniczkach, ale także w przypadku sadzonek umieszczanych bezpośrednio w ogrodzie. Wówczas otwór należy wypełnić specjalną ziemią i tym samym zapewnić młodym roślinom odpowiednie warunki rozwojowe.

Jakie podłoże wybrać?

Podłoże pod iglaki można wykonać samodzielnie lub kupić gotowy produkt w sklepie. Druga opcja jest nieco lepszym rozwiązaniem, bowiem obecnie wielu producentów oferuje wysokiej jakości ziemie o odpowiednich parametrach w rozsądnych cenach. Godnym polecenia produktem jest podłoże dostępne w firmie CDN Nawozy naturalne. Ziemia ta posiada w swoim składzie przekompostowaną korę mieloną oraz torf wysoki kwaśny. Będzie ona idealna dla jałowców, modrzewi, świerków i sosen, czyli najpopularniejszych roślin w polskich ogrodach. Ponadto luźna i przewiewna struktura tej propozycji zapewni odpowiednią ilość przestrzeni dla rozgałęzionego systemu korzeniowego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz