Materiał Partnera

Jakie narzędzia są niezbędne podczas remontu?

Jakie narzędzia są niezbędne podczas remontu?
Kompleksowy remont domu to spory wydatek, dlatego wiele osób decyduje się wykonać go samodzielnie. Niestety, jednym z największych ponoszonych kosztów będzie skompletowanie odpowiednich narzędzi do wykonania poszczególnych prac. Dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie ich od profesjonalnej firmy. Czy warto remontować samodzielnie i jakie narzędzia będą niezbędne?

Czy warto robić samemu?

Jedną z największych zalet samodzielnego remontu jest oczywiście niższy koszt, gdyż nie opłaca się robocizny. Nie zawsze jednak będzie to dobre rozwiązanie. Samodzielny remont jest odradzany osobom, które nie mają wiedzy i doświadczenia w zakresie wykonywania poszczególnych czynności. Wiele prac jest skomplikowanych np. układanie glazury lub montowanie ścianki działowej. Jeśli jednak ma się choć odrobinę zdolności manualnych w zakresie prac budowlanych, warto skorzystać z dodatkowych poradników, które są dostępne na wielu portalach internetowych. Samodzielny remont to nie tylko oszczędność, ale także pewność, że wszystko zostanie wykonane tak, jak sami to sobie wymyślimy. W przypadku zlecenia remontu fachowcom, nigdy nie można mieć pewności czy przypadkiem nie zostaniemy oszukani. Zanim jednak przystąpi się do remontowania domu, konieczne jest zgromadzenie odpowiednich materiałów oraz narzędzi, które umożliwią ich zastosowanie.

Jakie narzędzia wypożyczyć?

Wyposażenia nie trzeba kupować, dobrym rozwiązaniem jest jego wynajem. Oferuje go między innymi wypożyczalnia sprzętu budowlanego Zygmunta Skoniecznego, który współpracuje zarówno ze specjalistami w branży budowlanej, jak i amatorami. Szeroki wybór sprzętu umożliwia wykonanie kompleksowych prac budowlanych – od powierzchownego remontu, aż po przebudowę domu.

Najważniejsze narzędzia i elektronarzędzia przydatne podczas remontu:

  • Wyburzanie lub stawianie ścianek działowych – wykrywacze materiałów i metali, młot udarowy, młotowiertarka, piła elektryczna, wyrzynarka, piła ręczna.
  • Wymiana podłóg – dalmierz  laserowy, pilarka tarczowa, wyrzynarka, piła ręczna, poziomica.
  • Prace wykończeniowe – zestaw wkrętaków, wiertarka, wiertarko-wkrętarka, pistolet do klejenia, młotek, szczypce.

Narzędzia, które mogą przydać się ponownie w gospodarstwie domowym, można kupić, natomiast te, które wykorzysta się jednorazowo lepiej wypożyczyć. W ten sposób zaoszczędzi się pieniądze oraz miejsce w warsztacie. Wypożyczając sprzęt, warto poprosić o radę przedstawiciela wypożyczalni, aby mieć pewność, że za jedną wizytą zgromadzi się cały niezbędny ekwipunek.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz