Materiał Partnera

Jakie kryteria zastosować szukając noclegu?

Jakie kryteria zastosować szukając noclegu?

Wybór wygodnego noclegu często decyduje o naszym samopoczuciu podczas całego urlopu. Kiepskie warunki noclegowe potrafią przysłonić nawet najlepszą pogodę. Dlatego postanowiliśmy przedstawić kryteria, jakimi powinniście się kierować wybierając miejsce noclegowe przed zbliżającym się urlopem. Dzięki temu zestawieniu bez trudu wyszukacie pokój w dobrym standardzie i atrakcyjnej cenie.

Więcej nie znaczy lepiej

Wyszukiwarki noclegów ułatwiają znalezienie ciekawej oferty. Trzeba jednak wiedzieć, jak z nich korzystać. Szukając kwater prywatnych często otrzymujemy długą listę wyników. Dlatego dodajemy kilka-kilkanaście filtrów redukując listę do minimum. Jest to duży błąd. Najpierw warto się zastanowić czy wszystkie dodatkowe udogodnienia zaznaczone w filtrach są nam potrzebne? Czy całodobowa obsługa to dla nas „must have”? Czy nocleg w ścisłym centrum jest niezbędny w sytuacji, kiedy z każdego punktu miasta jest 20-30 minut spacerem na Starówkę? Na pewno nie. Dodatkowe filtry redukują listę usuwając z niej oferty, które faktycznie mogłyby nas zainteresować. Warto stosować tylko te, które są nam niezbędne.

Ocena obiektu

Kolejnym kryterium wyszukiwania jest oczywiście ocena innych gości. W tym przypadku zazwyczaj kierujemy się kryterium „im wyższa ocena tym lepiej”. Słuszne stwierdzenie, ale prawdziwe tylko po części. Równie istotna jest także liczba opinii, która składa się na sumaryczną ocenę noclegu. Średnia ocena 8,5 uzyskana od 100 gości wydaje się być bardziej miarodajna niż ocena 9 wystawiona przez 10 osób. Podczas wyszukiwania noclegów warto także korzystać kilku źródeł porównując je względem siebie.

Zdjęcia

Obiekty noclegowe, które mają coś do ukrycia często ograniczają się do publikacji zaledwie kilku zdjęć. „Dodając ofertę noclegu do wyszukiwarek staramy się wykonać jak najwięcej zdjęć każdego pomieszczenia. To bardzo podnosi wiarygodność oferty w oczach Klienta i pozwala mu uniknąć rozczarowania.” – przekonuje specjalista z firmy KWATERLUK, zajmującej się wynajmem prywatnych noclegów. Rzetelny opis jest bardzo ważny, ale zawsze powinien być poparty dokumentacją zdjęciową.

Dodatkowe koszty

Podstawowa cena noclegu często nie uwzględnia dodatkowych opłat jak podatek VAT, koszt sprzątania czy opłaty klimatycznej. Wybierając ofertę warto sprawdzić całkowity koszt pobytu. Może się bowiem okazać, że dodatkowe opłaty powodują znaczne przekroczenie naszego budżetu. Dodatkowym kosztem będzie też zamówienie przez portal ogłoszeniowy. Rezerwacja noclegu bezpośrednio w obiekcie zdejmuje z nas koszt prowizji pośredniczącego serwisu.

Szukając wygodnego noclegu warto wziąć pod uwagę szereg kryteriów. Często są one dosyć nieoczywiste, a jednak pozwalają nam znaleźć pokój o wysokim standardzie w bardzo konkurencyjnej cenie.

Opracowanie:
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 109 lok. 87
tel. 570 790 777
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz