Materiał Partnera

Jakie korzyści daje zastosowanie wylewki betonowej?

Jakie korzyści daje zastosowanie wylewki betonowej?

Stworzenie trwałej i odpornej na wiele czynników posadzki jest kluczowe zarówno w obiektach przemysłowych, jak i domach jednorodzinnych. Z tego powodu istotne jest profesjonalne wykonanie wytrzymałej wylewki betonowej. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści, ponieważ posadzka powinna być przede wszystkim warstwą o stosunkowo wysokiej nośności i grubości. Do wykonania wylewki betonowej zazwyczaj używany jest tzw. miksokret. Jakie dokładnie ma ona parametry?

Wytrzymałość głównym kryterium

Wykonanie trwałego podkładu podłogowego wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Podłoże musi być jednak uprzednio właściwie przygotowane, co pozwoli na osiągnięcie optymalnych parametrów wylewki betonowej. Jeżeli więc klient decyduje się na takie rozwiązanie w pomieszczeniu mieszkalnym znajdującym się na parterze bez podpiwniczenia, należy ułożyć najpierw warstwę izolacji termicznej. Wykorzystywany jest do tego twardy styropian, co pozwala uzyskać zgodny z normą współczynnik przenikania ciepła. Materiałem stosowanym na stropach międzykondygnacyjnych jest z kolei najczęściej wełna mineralna lub styropian akustyczny.

Soł-Bud Krystiana Sołtyska to firma zajmująca się profesjonalnym wykonywaniem trwałych wylewek betonowych od wielu lat, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego wariantu działania zarówno dla posadzek znajdujących się w środku obiektu, jak i na zewnątrz. Rozwiązania stosowane poza wnętrzami powinny być bowiem przystosowane do zróżnicowanych temperatur i innych czynników atmosferycznych, takich jak np. nadmierna wilgoć.

Właściwa metoda

Przy nakładaniu wylewki betonowej istotne jest zachowanie właściwej metody. Sprawdzonym i nowoczesnym zarazem rozwiązaniem jest tzw. miksokret. Wylewkę miesza się, po czym podaje w docelowe miejsce za pomocą specjalnie przygotowanego węża. Taką wylewkę zaciera się najpierw ręcznie, by następnie przystąpić do pracy mechanicznej za pomocą elektrycznych zacieraczek. Właściwie spreparowana wylewka betonowa daje możliwość stworzenia idealnych, niezwykle równych powierzchni. Stan posadzki musi być właściwie oceniony przez wykwalifikowanego fachowca. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na równomierne rozłożenie masy mieszanki – na jej powierzchni nie mogą występować tzw. pustki powietrzne. Wylewka z miksokreta gwarantuje ponadto większą jakość i lepsze parametry wytrzymałościowe w porównaniu do wylewki wykonanej ręcznie. Warto więc przemyśleć takie rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że jego realizacją muszą się zająć jedynie wykwalifikowani specjaliści.

Opracowanie:
Działyń 25 lok. 26
tel. 693 010 107
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz