Materiał Partnera

Jakie jest zastosowanie lamownika?

Jakie jest zastosowanie lamownika?

Maszyna szwalnicza składa się z wielu komponentów. Podstawową i najpopularniejszą częścią jest lamownik. Wskazana struktura jest inaczej określana jako zaawansowana stopka. Przystosowana jest do wszywania lamówek z wykorzystaniem określonego ściegu. Jest to element, który poprawia walory estetyczne wszycia i przyczynia się do skracania czasu potrzebnego do wykonania szwu. 

Co warto wiedzieć o lamowniku?

Lamówki pozwalają na wykończenie i ozdobienie ubrań, a także innych tkanin. Lamownik jest częścią maszyny szwalniczej, która umożliwia wszywanie lamówek z zastosowaniem konkretnego ściegu. Zapewnia on również konkretną szerokość ściegu. Materiał, do którego pragniemy doszyć lamówkę, należy wsunąć w szczelinę lamownika, który dokładnie wszyje element we wskazany kant  tkaniny. Wyróżnia się różne rodzaje prezentowanego produktu, a mianowicie podwójnie podwijający, składający taśmę na pół, czy też realizujący tunel z taśmy przypominający literę C ze zawiniętym brzegiem – podkreśla specjalista reprezentujący firmę A&P Zpos Przemysław Bryzik, która proponuje akcesoria do maszyn szwalniczych na specjalne zamówienie klienta.Jak przebiega proces szycia?

Przed przystąpieniem do realizacji zasadniczego działania trzeba rozkręcić prowadnik. Dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie lamówki. Gdy komponent znajdzie się w odpowiedniej lokalizacji, należy z powrotem dokręcić część. Trzeba zadbać o dokładne dosunięcie lamówki do krawędzi prowadnika. Struktura nie może być jednak za bardzo ściśnięta. Szycie musi przebiegać swobodnie. Po przeprowadzeniu tych działań instaluje się lamownik przy maszynie. Krawędź tkaniny wprowadza się do szczeliny prowadnika i przystępuje się do szycia. 

Inne części do maszyn szwalniczych

Lamownik stanowi tylko jeden z ważnych elementów maszyny do szycia. Warto wspomnieć o stopkach. Mogą być one uniwersalne do ściegu prostego, owerlokowe przeznaczone do szycia ściegami obrzucającymi, a także takie, które służą do obszywania dziurek na guziki, wszywania zamków błyskawicznych i wiele innych. Warto wspomnieć również o zwijaczach, które umożliwiają łatwe, a także szybkie zaprasowanie lamówki. Jest to struktura, którą dokręca się do blatu korpusu urządzenia szwalniczego, gdy pragnie się zawinąć tkaninę.

Opracowanie:
Laskowo 38a
tel. 692 595 732
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz