Materiał Partnera

Jakie elementy lakieruje się proszkowo?

Jakie elementy lakieruje się proszkowo?

Lakierowanie proszkowe to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod nadawania poszczególnym elementom nie tylko odpowiedniego koloru, ale też swego rodzaju powłoki ochronnej. Jego realizację należy zlecić specjalistycznym firmom, które są w stanie pokrywać w ten sposób wiele elementów. Co zatem konkretnie lakieruje się proszkowo i jakie wymagania musi spełnić dana powierzchnia?

Istotne wymagania techniczne

Poszczególne elementy podlegające lakierowaniu proszkowemu muszą być uprzednio przygotowane do całego procesu. Zapewni to maksymalną przyczepność lakieru i jego trwałość, a także zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Powierzchnia przede wszystkim nie może być pokryta farbą, smarem czy środkiem ochrony czasowej, w którego składzie znajdują się silikony. Istotne jest również wyeliminowanie wilgoci – żaden z lakierowanych elementów nie powinien być mokry.

Rygorystyczne wymagania techniczne w kwestii lakierowania proszkowego dotyczą również ostrych krawędzi i otworów. Muszą być one uprzednio ogradowane, dzięki czemu ich powierzchnia nadawać będzie się do lakierowania proszkowego. Warto jego wykonanie zlecić specjalistycznemu zakładowi, który dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i doświadczonym personelem – jednym z nich jest firma Pol-Par, która od wielu lat zajmuje się lakierowaniem proszkowym oraz wieloma innymi pracami. Jakie dokładnie obiekty i elementy lakieruje się w ten sposób?

Szerokie zastosowanie lakierowania proszkowego

Lakierowanie proszkowe wykorzystuje się przede wszystkim do wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych. W ten sposób pokrywane lakierem są także elementy aluminiowe, dzięki czemu możliwe jest nadawanie odpowiedniego koloru poszczególnym komponentom placów zabaw. Lakierowanie proszkowe doskonale sprawdza się także w przypadku urządzeń drogowych, które narażone są na działanie warunków atmosferycznych, podobnie jak parapety czy ogrodzenia. Tego typu elementy również pokrywa się lakierem za pomocą metody proszkowej, którą realizują specjalistyczne firmy.

Mogą one również na życzenie klienta nałożyć kolor na meble ogrodowe, bramy czy nawet felgi aluminiowe mające zastosowanie w samochodach osobowych i innych pojazdach. Daje to możliwość spersonalizowania poszczególnych elementów. Należy jednak pamiętać, by lakierowanie proszkowe wykonać w profesjonalnej lakierni. Ze względu na niezbędną precyzję oraz zastosowanie specjalistycznego sprzętu, proces ten powinien być wykonany przez kompetentnych fachowców. Lakierowanie proszkowe sprawdza się zatem w przypadku wielu konstrukcji czy elementów, a możliwość dopasowania koloru z palety RAL to atut dający możliwość malowania według indywidualnych preferencji klienta.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz