Materiał Partnera

Jakie dokładnie zalety ma pellet?

Jakie dokładnie zalety ma pellet?
Pellet to specjalny rodzaj paliwa, dzięki któremu efektywnie można z powodzeniem ogrzać obiekt użytkowy. Jego wykorzystanie jest coraz większe również ze względu na to, że jest rozwiązaniem w pełni ekologicznym. Należy jednak zwrócić uwagę także na szereg innych korzyści płynących z zastosowania pelletu. Czym zatem dokładnie wyróżnia się to paliwo opałowe i o czym pamiętać przy jego zakupie?

Efektywność przede wszystkim

Użytkownicy np. domów jednorodzinnych, które nie są podłączone do systemów centralnego ogrzewania, muszą wybrać odpowiedni rodzaj dostarczania energii cieplnej do poszczególnych pomieszczeń w budynku. Kluczowa jest w tym zakresie wydajność, jaką oferują konkretne rozwiązania. Jedną z bardzo korzystnych metod jest wykorzystanie pelletu, czyli paliwa powstałego z biomasy. Jego zużycie jest w dużej mierze uzależnione od zastosowanego kotła oraz zapotrzebowania w konkretnym budynku, jednak w sezonie grzewczym wynosi najczęściej około 5-7 ton.

Biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny pelletu oferowanego przez jego renomowanych producentów, rozwiązanie to może przynieść wymierne oszczędności. Wynikać będą one również ze względu na nieustannie powiększające się koszty używania innych paliw opałowych, w tym m.in. węgla. Wysokiej jakości pellet dostarczy jego producent – firma Adex PHU, która przygotowuje go na bazie odpowiednich surowców: 80-90% stanowią trociny z drzew iglastych, natomiast 10-20% to trociny liściaste. Co ciekawe, do produkcji pelletu nie stosuje się żadnych dodatkowych substancji chemicznych.

Ekologiczny pellet

Pellet jest zatem pozbawiony wszelkiego rodzaju dodatków spajających, dzięki czemu z powodzeniem zaklasyfikować można go jako paliwo ekologiczne. Warto również w tej kwestii zwrócić uwagę na ograniczoną emisję dwutlenku węgla w procesie spalania pelletu, a także zmniejszenie wydzielania szkodliwych gazów i pyłów. Pellet generuje bowiem znacznie mniej popiołu niż jego konwencjonalne odpowiedniki w postaci chociażby węgla. Okazuje się, że przy spalaniu pelletem na każdą zużytą jego tonę przypadają zaledwie cztery kilogramy popiołu.

Parametr ten można dodatkowo obniżyć, stosując specjalne rodzaje tego ekologicznego paliwa opałowego, które należy jednak zakupić wyłącznie u renomowanego producenta. Sprawdzony dostawca będzie w stanie zagwarantować odpowiedni skład pelletu, co przełoży się na jego wysoką efektywność i ograniczenie wydzielania szkodliwych substancji podczas spalania. Jak się więc okazuje, taka metoda ogrzewania budynku jest ekologiczna i korzystna finansowo, a dodatkowym atutem jest także jej dostępność – konieczne jest jednak zamówienie pelletu u dobrego producenta, który przygotowuje go z właściwie dopasowanej mieszanki surowców.

Opracowanie:
Bielawa, Wojska Polskiego 3
tel. 74 833 32 69
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz