Materiał Partnera

Jakie czynności wchodzą w zakres wykończenia pod klucz?

Jakie czynności wchodzą w zakres wykończenia pod klucz?
Wykończenie pod klucz to usługa, która często przewija się w ofertach firm budowlanych. Kupując mieszkanie lub dom od dewelopera, często ze względu na cenę wybiera się lokum w stanie surowym. Oznacza to, że konieczne będzie przeprowadzenie czynności wykończeniowych. Czy decydując się na skorzystanie z usługi wykończenia pod klucz, nasz dom będzie gotowy do zamieszkania? Jakie czynności wchodzą w jej zakres?

Zakres prac wykończeniowych „pod klucz”

Mając na głowie budowę domy, często szukamy tanich i łatwych rozwiązań, które jednak spełnią nasze oczekiwania względem efektów końcowych. Zakres prac wykończeniowych może różnić się nieco, w zależności od firmy budowlanej. Do podstawowych czynności zalicza się przede wszystkim:

  • położenie podłogi (płytki, panele);
  • pomalowanie ścian;
  • tapetowanie;
  • montaż drzwi wewnętrznych;
  • montaż aneksu kuchennego;
  • montaż urządzeń sanitarnych;
  • montaż szaf wnękowych.

Wykończenie pod klucz może przebiegać dwojako. Jeśli zamawiamy je samodzielnie, możemy znaleźć ekipę budowlaną, która dostosuje się do naszych indywidualnych wskazówek. Bardzo często jest ono zlecane już przez dewelopera, więc zamiast stanu surowego otrzymujemy mieszkanie gotowe do meblowania. W przypadku drugiej opcji niestety nie zawsze możemy decydować o wykończeniu.  

Co z instalacjami?

Przygotowanie instalacji – nie tylko elektrycznej – zalicza się jeszcze do etapu budowy, a nie typowych prac wykończeniowych. Kiedy budujemy dom samodzielnie, nikt nie rozgranicza nam poszczególnych etapów. Nie zawsze możemy liczyć na pomoc firmy wykończeniowej w elektroinstalatorstwie lub innych instalacjach, gdyż nie wszystkie ekipy mają w swoim składzie odpowiednio wykwalifikowanych ludzi. Żeby właściwie poprowadzić instalację elektryczną, musi być ona wykonana przez profesjonalnego elektryka. To samo dotyczy hydrauliki budynku.

Zalety wykończenia pod klucz

Polecaną firmą wykończeniową w województwie łódzkim jest Jac-Bud, której siedziba znajduje  się w miejscowości Wieruszów. Przedstawiciele spytani o największe zalety wykończenia pod klucz przedstawiają trzy najważniejsze pozycje. Jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy, gdyż wszystkimi czynnościami zajmuje się jedna ekipa. Pomiędzy poszczególnymi etapami występują tylko niezbędne przerwy technologiczne, a nie oczekiwanie na kolejnych fachowców. Trzecią zaletą jest oczywiście wygoda. Inwestorzy nie muszą martwić się o przebieg prac wykończeniowych, a wszystko zostanie przygotowane według ich indywidualnych oczekiwań. Po wykonaniu niezbędnych prac mieszkanie wystarczy umeblować i można się wprowadzać.

Opracowanie:
Wieruszów, Wschodnia 2 lok. 10
tel. 576 940 120
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz