Materiał Partnera

Jakie czynności powinny zostać wykonane przez geodetę na budowie?

Jakie czynności powinny zostać wykonane przez geodetę na budowie?

Każda osoba, która zdecydowała się na budowę własnego domu, wie, że to dość poważna i kosztowna inwestycja. Niesie za sobą konieczność dopełnienia wielu formalności. Wszystko rozpoczyna się od dokonania pomiarów geodezyjnych, które muszą charakteryzować się dużą dokładnością. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że geodeta na budowie powinien pojawić się na kilku razy w celu dopełnienia wielu formalności. 

Rozpoczęcie budowy

Nie ulega wątpliwości, że budowa domu to wieloetapowy proces. Powoduje to konieczność pojawienia się geodety na każdym z ważnych etapów. Pierwszy etap budowy domu wymaga dokonania trzech niezbędnych usług świadczonych przez tego specjalistę. Specjaliści z firmy Piotr Chojnacki Geodezja zalecają sporządzenie szczegółowego planu, zgodnie z którym wykonywane będą wszelki usługi. To może znacznie przyśpieszyć wszelkie prace. Warto wspomnieć, że efektywna współpraca będzie możliwa jedynie przy ścisłej współpracy architekta oraz geodety. Usługi geodezyjne powinny charakteryzować się przede wszystkim dużą dokładnością.  Niezbędne będzie stworzenie specjalnej mapy do celów projektowych, co pomoże architektowi stworzenie projektu. Kolejny etap polega na dokładnym wytyczeniu budynku i dopiero po zakończeniu tych prac może nastąpić rozpoczęcie budowy. Jak widać, bez prac geodety nie będzie możliwe rozpoczęcie żadnych prac budowlanych.

Pozostałe usługi geodety

Istnieje podział na obowiązkowe i dodatkowe usługi świadczone przez geodetę na budowie. Warto zdecydować się na wznowienie punktów granicznych całej nieruchomości. Te usługi geodezyjne sprawią, że ponownie zostanie wyznaczona linia naszej działki. W wielu przypadkach może nas to uchronić przed sąsiedzkimi kłótniami. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą danego specjalisty, gdyż bardzo wiele prac może okazać się niezbędnych do wykonania w naszym przypadku. 

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego specjalisty, warto zapoznać się z rodzajem sprzętu, którym on dysponuje. Może to mieć ogromny wpływ na jakość dokonywanych pomiarów. Nie należy zapominać o tym, że współpraca między architektem a geodetą jest naprawdę ważna.

Opracowanie:
Stargard, Rynek Staromiejski 5 lok. 1
tel. 609 416 757
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz