Materiał Partnera

Jakie cechy powinna mieć firma oferująca transport międzynarodowy?

Jakie cechy powinna mieć firma oferująca transport międzynarodowy?
Szybki i bezpieczny transport towarów to coś, na czym zależy wszystkim przedsiębiorcom. Szczególnie wtedy, kiedy w grę wchodzi przewóz międzynarodowy. Niestety, bardzo często można trafić na nierzetelnych usługodawców, z którymi później będą same problemy. Zanim podpisze się umowę z firmą transportową, warto bliżej przyjrzeć się jej funkcjonowaniu.  Jakie cechy sprawiają, że warto jej zaufać?

Pracownicy i wyposażenie

Bardzo duży wpływ na jakość usług ma wyposażenie firmy. Przedsiębiorstwa, które inwestują w nowoczesny sprzęt i pojazdy, zwykle na pierwszym miejscu stawiają rozwój, a co za tym idzie, również dobro swoich klientów, bez których nie mogliby ruszyć naprzód. W firmie transportowej nie może zabraknąć urządzeń i maszyn do załadunku oraz pojazdów, które będą w bardzo dobrym stanie technicznym. Jeśli stan naczep i pojazdów pozostawia wiele do życzenia, lepiej zrezygnować z usługi.

Drugim ważnym czynnikiem są pracownicy, którzy zajmują się bezpiecznym załadunkiem, rozładunkiem oraz dostawą. Powinni być nie tylko doświadczeni i odpowiednio wykwalifikowani, ale przede wszystkim przed każdą trasą wypoczęci.

Terminowość dostaw

Osobom, które zlecają dostarczenie towarów w określonej miejsce, zależy głównie na dwóch najważniejszych wyznacznikach – bezpieczeństwu towarów oraz terminowej ich dostawie. Terminowość można osiągnąć tylko i wyłącznie poprzez właściwą organizację, czyli płynny i sprawny przepływ informacji i dostaw.

Wpływ na terminowość dostaw ma przede wszystkim:

  • prawidłowa organizacja pracy;
  • dobrej jakości i nieawaryjny sprzęt;
  • wystarczająca ilość pracowników w stosunku do wielkości firmy;
  • uwzględnienie dodatkowego czasu, w razie drobnych komplikacji.

Niektóre sytuacje losowe mogą oczywiście znacznie opóźniać dostawę i nie ma się na nie żadnego wpływu (np. wypadek na autostradzie), jednak opóźnienia w profesjonalnej firmie przewozowej nie powinny zdarzać się nagminnie. Dostawcy powinni śledzić aktualną sytuację w obrębie kluczowych tras, aby podczas planowania ich czasu wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju remonty i objazdy, mogące wydłużyć przewóz towarów na terenie Unii Europejskiej nawet o kilka godzin.

Atrakcyjne ceny

W przypadku firm oferujących transport międzynarodowy, czasami trudno znaleźć taką, która będzie idealnie funkcjonowała, a jednocześnie nie narazi przedsiębiorcy na stanowczo zbyt wysokie koszty. Przykładem może być firma Issel Logistic, której główna siedziba znajduje się we Wrocławiu. Cena usługi powinna być zawsze adekwatna do jej jakości, dlatego nie warto decydować się na podejrzanie tanie oferty, które bardzo często kończą się po prostu rozczarowaniem i rozgoryczeniem.

Opracowanie:
Wrocław, Czackiego 67
tel. 506 138 105
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz