Artykuł sponsorowany

Jakie budynki izoluje się pianką PUR?

Jakie budynki izoluje się pianką PUR?

Piana poliuretanowa nakładana metodą natryskową to sposób na uzyskanie szczelnej izolacji budynku w krótkim czasie. Rozwiązanie to sprawdza się przy docieplaniu poddasza w domach jednorodzinnych, ale nie tylko. Piankę PUR można też wykorzystać do uszczelnienia fundamentów takich budynków mieszkalnych czy ich ścian. Z powodzeniem materiał ten będzie dobrym wyborem także w innych obiektach – o jakim przeznaczeniu?

Dlaczego pianka PUR to dobra izolacja domu?

Przede wszystkim jednak pianą poliuretanową izoluje się ściany, fundamenty i dachy domów jednorodzinnych. Wynika to nie tylko z atrakcyjnych, niskich kosztów realizacji takiej usługi, ale również braku szkodliwego wpływu wspomnianego materiału na zdrowie użytkowników budynku. Pianka poliuretanowa po wyschnięciu jest bowiem całkowicie bezzapachowa, pozostaje hipoalergiczna i dodatkowo redukuje gromadzenie się kurzu we wnętrzach dzięki swoim parametrom izolacyjnym.

W budynkach mieszkalnych pianą PUR można ocieplić wiele elementów konstrukcyjnych. Sprawdzi się ona zarówno przy dachach płaskich, jak i przy izolacji poddasza w domu z dachem skośnym. Firma Ocieplenia pianką PUR Bogdan Wesołowski stosuje dodatkowo technologię hydrodynamicznego natrysku, co znacząco skraca czas realizacji usługi. Dzięki temu nasz wymarzony dom zostanie zaizolowany znacznie szybciej niż w przypadku wyboru konwencjonalnych rozwiązań w postaci wełny mineralnej lub styropianu. Jakie jeszcze obiekty izoluje się wspomnianą pianką poliuretanową?

Czy pianą PUR można izolować budynki przemysłowe?

Wspomniana szybkość w realizacji izolacji pianką poliuretanową to ogromna zaleta, która ma znaczenie nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale przede wszystkim konstrukcji o zastosowaniu przemysłowym. Są to bowiem obiekty przeważnie o sporej powierzchni, sięgającej nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych. Szczelne pokrycie ścian i poddasza materiałem izolacyjnym nawet w takim wypadku nie trwa długo, co możliwe jest dzięki technologii hydrodynamicznego natrysku.

Izolacja pianką PUR to rozwiązanie wykorzystywane zatem w halach, magazynach, obiektach znajdujących się na gospodarstwach rolnych, w zakładach produkcyjnych, chłodniach czy nawet w zbiornikach. Szerokie wykorzystanie piany poliuretanowej wynika z jej świetnych parametrów technicznych pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej, dostępności materiału oraz szybkości jego nakładania na powierzchnię budynku. Wszystko to sprawia, że piana PUR zaczyna być najczęściej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem w zakresie docieplenia różnego rodzaju obiektów użytkowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz