Materiał Partnera

Jakie błędy popełniane są najczęściej przy kładzeniu tynków?

Jakie błędy popełniane są najczęściej przy kładzeniu tynków?

Ładnie zaaranżowane oraz równe ściany to elementy wnętrz, na które zawsze zwracamy uwagę. Ściana może być  dekoracją wnętrza sama w sobie lub też stanowić tło dla pozostałego wyposażenia. W jednym i drugim przypadku, chcemy by prezentowała się nienagannie. Niestety podczas kładzenia tynków często popełniane są błędy, które psują cały efekt wizualny. Jakie to błędy i jak ich uniknąć?

Brak gruntowania podłoża

Przed tynkowaniem koniecznie trzeba przygotować podłoże w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie możemy spodziewać się, że tynk zacznie się odspajać. Powodem będzie brak właściwej przyczepności lub szybkie odciągnięcie wody zarobowej. Każde podłoże wymaga innego działania. Doświadczony fachowiec z pewnością zastosuje odpowiednie rozwiązanie, dzięki czemu zyskamy pewność, że tynk został położony prawidłowo.

Za duża wilgotność podłoża

Tynki powinno się nakładać na ściany i sufity, które zostały wcześniej odpowiednio osuszone.  Jeżeli naniesiemy tynk na wciąż wilgotną powierzchnię może on nie przyssać się do muru, co w konsekwencji spowoduje jego odpadanie. Może się zdarzyć się też, że naniesiony tynk wyschnie, ale jego przyczepność będzie pozostawiała wiele do życzenia.

Przygotowanie zaprawy według własnych ustaleń

Fabryczne zaprawy, które zostały zakupione w sklepie, powinny być rozrabiane z wodą zgodnie z  zaleceniami producenta. Nie można dosypywać do nich innych mieszanek, które rzekomo mają poprawić wydajność zaprawy. Kardynalnym błędem jest mieszanie zaprawy gipsowej z mieszanką, która w swoim składzie zawiera cement. Powoduje to pęcznienie tynku oraz jego odpadanie. Mieszanie zapraw zazwyczaj podyktowane jest oszczędnością. Lepiej jednak wydać pieniądze na dobry produkt, niż na ponowne tynkowanie, który w ogólnym rozliczeniu wyjdzie dużo drożej.

Różnice w grubości tynku

Kiedy tynkowanie odbywa się na nierównych ścianach, prace trzeba wykonywać stopniowo. Położenie jednej grubej warstwy będzie wyglądało nieestetycznie, a także nie spełni swojej podstawowej funkcji. Na początku należy wypełnić większe wgłębienia, a po wyschnięciu wyrównać powierzchnię przy pomocy kolejnych warstw.

Zatrudnienie nieprofesjonalnego wykonawcy

Często chcąc zaoszczędzić pieniądze, decydujemy się na zatrudnienie wykonawcy, który swoją usługę wykona jak najmniejszym kosztem. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ za dobrze wykonaną pracą stoją lata doświadczenia, dobre produkty oraz odpowiedni sprzęt. Powierzając zadanie fachowcom, postawmy na sprawdzoną firmę. Jednym z bardziej polecanych przedsiębiorstw jest Mar-Bud. Firma specjalizuje się w tynkowaniu , także dekoracyjnym. Z usług przedsiębiorstwa od lat korzysta wielu zadowolonych klientów, którzy na co dzień mogą cieszyć się idealnie prostymi ścianami.

Opracowanie:
Bieruń, Chemików 109 lok. 1
tel. 737 368 364
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz