Materiał Partnera

Jakich ubezpieczeń wszyscy potrzebujemy?

Jakich ubezpieczeń wszyscy potrzebujemy?

Różnego rodzaju ubezpieczenia stanowią dla nas gwarancję, że w przypadku wystąpienia niekorzystnego zdarzenia losowego otrzymamy stosowną rekompensatę. Najpopularniejsze są oczywiście ubezpieczenia związane z jazdą samochodem, ale coraz większym uznaniem cieszą się na przykład ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia turystyczne. Coraz chętniej ubezpieczamy także mienie – tak ruchome, jak i nieruchome. Jakie ubezpieczenia warto mieć?

Ubezpieczenia gwarantem spokoju

Dzisiejszy świat jest nieprzewidywalny – nigdy nie wiemy, kiedy może stać się coś złego. Stresujemy się szczególnie mocno, gdy nasza forma zatrudnienia uniemożliwia pozyskiwanie środków do życia w przypadku choroby czy wypadku. Bardzo często obawiamy się także o swoich bliskich, wiedząc, jak ważni dla nich jesteśmy. Szczególne znaczenie ma to w przypadku, gdy wychowujemy dzieci czy opiekujemy się osobami starszymi. Ciąży na nas ogromna odpowiedzialność za ich życie, a ubezpieczenia potrafią zdjąć z nas przynajmniej odrobinę tego ciężaru. Warto skonsultować swoją sytuację z agentem ubezpieczeniowym, takim jak Bal-Smaciarz Barbara, Smaciarz Kazimierz. Pośrednictwo ubezpieczeniowe i finansowe. Tylko w ten sposób możemy dobrać ubezpieczenia zgodne z naszymi potrzebami oraz wymaganiami – tak, by zabezpieczyć siebie i swoich bliskich na wypadek nieszczęścia.

Najbardziej przydatne ubezpieczenia

Przydatność ubezpieczeń zależy w dużym stopniu od tego, jaki prowadzimy tryb życia, ile mamy lat i jakie ciążą na nas obowiązki – tak zawodowe, jak i pozazawodowe. Istnieją jednak typy ubezpieczeń, które przydadzą się właściwie zawsze. Jednym z nich jest ubezpieczenie na życie, które na wypadek naszej śmierci wypłacane jest naszym najbliższym. Dodatkowe środki pomogą przetrwać najtrudniejszy okres. Innym, nieco mniej popularnym, ale nie mniej przydatnym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie gwarantujące dodatkowy kapitał na emeryturze. Nie trzeba nikomu powtarzać, że emerytura to w zasadzie tylko dodatek do oszczędności – te warto zbierać właśnie w formie ubezpieczenia, które będzie nam wypłacane na stare lata. Pracując, przyzwyczajamy się do pewnej stopy życia, a emerytura to zazwyczaj tylko 40–50% ostatniego wynagrodzenia. Resztę może pokryć właśnie ubezpieczenie. Ważne jest, aby ubezpieczenia pozyskiwać u sprawdzonego pośrednika ubezpieczeniowego. Gwarantuje to wypełnienie wszelkich warunków i wypłatę należnego kapitału na emeryturze. Inne godne rozważenia ubezpieczenia to np. ubezpieczenia zwierząt (psa lub kota), mieszkaniowe lub turystyczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz