Materiał Partnera

Jaki wybrać żwirek dla kota?

Jaki wybrać żwirek dla kota?

Osoby, które spędzają dużą część czasu w pracy, ale pragną mieć w domu zwierzę, często decydują się na kota. Są to zwierzęta bardzo niezależne i samodzielne, które często lubią samotność i nie trzeba ich wyprowadzać. Jedną z rzeczy, o którą należy zadbać jeszcze przed pojawieniem się kota w domu, jest odpowiednia kuweta oraz dopasowany do niej żwirek pochłaniający ekskrementy zwierzęcia. 

Zalety żwirku silikonowego

Do najważniejszych cech żwirku do kuwety zalicza się pochłanianie zapachu, zbrylanie się go pod wpływem kontaktu z moczem zwierzaka oraz łatwość wygarniania go z kuwety. Jednymi z najbardziej popularnych żwirków dla kotów są żwirki silikonowe lub silikatowe. Charakteryzują się one tym, że dość dobrze pochłaniają mocz. Posiadają także dodatkową formułę zapachową, która pozwala zamaskować woń kociego moczu, podkreślają pracownicy sklepu zoologicznego Sugar Dog. Produkt ten jest cięższy niż np. jego drewniany odpowiednik, dzięki czemu kot nie roznosi go na łapkach po mieszkaniu. 

Właściwości żwirku bentonitowego

Zaletą bentonitowego żwirku dla kota jest to, że w kontakcie z moczem zbryla się on w większe fragmenty, które można łatwo wygarnąć z kuwety. Dzięki temu nie trzeba czyścić jej po każdym użyciu. Wykazuje on dobre właściwości pochłaniania zapachów. Nie należy używać tego preparatu w miejscach, w których narażony jest na kontakt z wodą, ponieważ tworzy on masę przypominającą gips, którą trudno jest usunąć z podłogi. Należy również zwracać uwagę, aby kot nie zjadał preparatu, ponieważ pęcznieje on w żołądku. 

Popularne żwirki drewniane

Właściciele kotów często decydują się na żwirek drewniany, ponieważ jest on bardziej wydajny niż pozostałe rodzaje. Można go także w przeciwieństwie do nich wyrzucać do toalety, nie bojąc się o jej zapchanie. Jest to produkt, który zbryla się pod wpływem kontaktu z moczem, więc nie wymaga ciągłego opróżniania kuwety. Podstawową wadą tego rozwiązania jest to, że trociny bardzo łatwo przyklejają się do kocich łapek i w efekcie zostają rozniesione po całym mieszkaniu. W związku z tym nie powinien on być stosowany w domach, w których obecne są dzieci.

Opracowanie:
Gdynia, Filipkowskiego 2U lok. 3
tel. 509 234 760
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz