Artykuł sponsorowany

Jaki jest sposób na problem pękających pięt?

Jaki jest sposób na problem pękających pięt?

Dyskomfort oraz rozległe rany – to najważniejsze objawy związane z powstawaniem pęknięć zrogowaciałego naskórka na piętach. Takiego problemu nie można bagatelizować, ponieważ może doprowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Interwencja specjalisty podologa będzie konieczna, aby dobrać odpowiednie i przede wszystkim skuteczne metody leczenia. Pozwoli także określić podłoże problemu, a tym samym jego trwałe wyeliminowanie.

Przyczyny problemu

Sucha skóra na piętach to powszechna przypadłość o wymiarze estetycznym, jak i zdrowotnym. Nadmiernie zrogowaciały naskórek jest o wiele mniej elastyczny, co prowadzi do jego niekiedy głębokich pęknięć, które sięgają skóry właściwej. W związku z tym odczuwa się ból, a powstające rany mogą krwawić i ropieć. Nie zawsze powodem takiego stanu jest niewłaściwa pielęgnacja skóry na piętach. Wpływ na powstawanie tego rodzaju zmian ma także nieprawidłowo dobrane, zbyt ciasne obuwie bądź dieta uboga w witaminę A. Jako przyczyny można wskazać szereg schorzeń, na przykład deformacje ortopedyczne, nadwaga, cukrzyca, reumatyzm, a także grzybica stóp. Niekiedy u podłoża leżą także po prostu skłonności genetyczne.

Metody leczenia

Do przywrócenia naturalnej gładkości w takim przypadku zwykła domowa pielęgnacja może nie być wystarczająca. Zdecydowanie nie pomoże także wizyta na pedicure kosmetycznym w salonie piękności. Nie należy jednak w żadnym przypadku bagatelizować takiego stanu, ponieważ powstające pęknięcia i rany są idealnym miejsce do przedostawania się do organizmu bakterii oraz wirusów. Te z kolei mogą powodować zakażenie, a w konsekwencji poważne dolegliwości zdrowotne. Jedyne skuteczne rozwiązanie problemu stanowi wizyta u podologa, na przykład w gabinecie Zdrowa Stopa, znajdującym się w Warcie.

Specjalista po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, jak również dokładnym obejrzeniu stóp i ocenie równowagi hydrolipidowej skóry, może ustalić podłoże problemu. Konieczne będzie również wykonanie zabiegu leczniczego, polegającego na bezbolesnym i profesjonalnym usunięciu zrogowaciałego naskórka z pomocą dłuta podologicznego bądź frezu. W razie konieczności na stopy zakładany jest również opatrunek z właściwie dobranym preparatem. Cała kuracja trwa z reguły kilka wizyt, ponieważ jej celem jest nie tylko zlikwidowanie pęknięć, ale również zapobieganie ich ponownemu powstawaniu. Bardzo ważną rolę odgrywa również stosowanie się do zaleceń podologa w domowym zaciszu. Należy regularnie aplikować na pięty rekomendowany przez specjalistę środek. Najczęściej jest nim krem bądź maść z mocznikiem, który intensywnie zmiękcza oraz regeneruje naskórek. Warto również rozważyć zmianę nawyków żywieniowych, jak również obuwia i skarpetek, na takie wykonane z materiałów naturalnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz