Materiał Partnera

Jaka jest różnica między transportem, spedycją a logistyką?

Jaka jest różnica między transportem, spedycją a logistyką?

Branża TSL (transport, spedycja, logistyka) rozwija się dynamicznie. To dzięki niej jest możliwy sprawy transport z miejsca na miejsce. Dla osób niezaznajomionych z tematem te pojęcia - transport, spedycja, logistyka - zwykle oznaczają to samo, jednak jest między nimi znacząca różnica. Poniżej wyjaśniamy czym konkretnie zajmują się poszczególne obszary.

Co oznaczają transport, spedycja, logistyka?

Transport jest to ogół czynności związanych z przemieszczaniem towarów i ludzi z miejsca na miejsce. Ze względu na środek transportu można wyróżnić transport powietrzny i powierzchniowy (lądowy, wodny).

Spedycja zajmuje się z organizowaniem przewozowu dóbr i towarów oraz zajmuje się elementami, które są z tym związane. Zalicza się do nich np.: nadawanie, odbieranie, rozładowywanie paczek, ubezpieczenie przewożonych towarów, organizacja odpowiednich środków transportu, opieka nad dokumentami związanymi z daną przesyłką.

Logistyka jest pojęciem najszerszym. Zajmuje się procesami przemieszania towarów lub ludzi. Wśród nich są m.in. planowanie procesu transportu, wdrażanie, realizacja, kontrola i nadzór. Logistyk zna się nie tylko na procesach logistycznych, lecz również posiada wiedzę z zakresu marketingu, ekonomii i podstaw prawa.

Spedycja i transport międzynarodowy

Spedycja międzynarodowa jest złożonym procesem. Wymaga sporządzenia niemałej dokumentacji transportowej, znajomości niuansów procesów spedycyjnych oraz wyboru odpowiednich środków transportu. Ilość obowiązków jest na tyle duża, że warto to zadanie powierzyć profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem, np. z firmy Poznachowski. Sp. z o.o. Handel International Spedition.

Outsourcing usług przewozowych

Outsourcing, czyli zlecanie określonych usług zewnętrznym podmiotom, jest coraz bardziej popularny. I nie ma się czemu dziwić. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści: jest ekonomiczne, łatwiejsze w zarządzaniu i bardziej efektywne. Jak jednak wybrać odpowiednią firmę? Zwróć uwagę na kilka rzeczy:

-  Nowoczesna flota samochodów ciężarowych. To gwarancja bezpieczeństwa i niezawodności usług. Firma Poznachowski. Sp. z o.o. Handel International Spedition dysponuje 60 nowoczesnymi samochodami (VOLVO i MERCEDES) w tym naczepami typu MEGA, zestawami JUMBO i naczepami typu LORA.

-  Doświadczenie. Branża TSL wymaga szerokiej wiedzy i dużej odpowiedzialności. Nikt nie zrobi tego lepiej, jak wykwalifikowani pracownicy z doświadczeniem.

-  Rekomendacje. Opinie innych zadowolonych klientów są gwarancją profesjonalizmu firmy przewozowej.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, Kostrzyńska 89e
tel. 95 720 26 68
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz