Artykuł sponsorowany

Jaką funkcję pełni obuwie medyczne?

Jaką funkcję pełni obuwie medyczne?

Obuwie medyczne wykorzystywane jest m.in. przez personel medyczny. Musi więc spełniać określone normy jakości potwierdzone atestami. Buty dla medyków muszą być bardzo wygodne, przystosowane do długich dyżurów nierzadko bez przerwy w biegu. Buty medyczne nie są jednak dostępne tylko dla pielęgniarek, lekarzy, salowych, farmaceutów i in. Jeśli szukasz ulgi dla zmęczonych stóp, chociaż nie pracujesz w służbie zdrowia, możesz śmiało kupić sobie buty medyczne.

Mówi ekspert z firmy Santana: obuwie medyczne pełni przede wszystkim funkcje ochrony zdrowia stóp. Stworzone są z myślą o wszystkich pracownikach służby zdrowia, którzy w swojej pracy potrzebują czegoś wygodnego, co będzie wspierało ich w codziennej trosce o zdrowie i życie innych.  Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby obuwie nosili pracownicy innych branż – w pracy lub po godzinach.

Buty medyczne – profilaktyka i ochrona zdrowia

Stopy bardzo ciężko dla nas pracują. Dźwigają nasze ciała na swojej niewielkiej stosunkowo powierzchni. Kiedy są zmęczone – bolą, są obrzmiałe, wraz z obolałymi stopami puchną łydki – znasz to uczucie? Nieprzyjemne, a można mu zapobiec.

Nawet jeśli w pracy cały dzień spędzasz na nogach, stoisz za ladą i obsługujesz klientów lub ciągle się przemieszczasz, dobre obuwie profilaktyczne może przynieść Ci ulgę. Jeśli w pracy nie możesz sobie pozwolić na nic innego niż szpilki, buty medyczne sprawdzą się w domu. Pełnią one funkcję zdrowotną, są tak wyprofilowane, aby podpierać stopę w punktach, które są najbardziej obciążone. Specjalne wypustki na wkładce pobudzają krążenie stóp i ćwiczą ich mięśnie. To istotne, zwłaszcza jeśli cierpisz na żylaki. Osoby z cukrzycą powinny zwracać szczególną uwagę na dobranie odpowiedniego obuwia lub wkładek medycznych, które pobudzają krążenie.

Drewniaki medyczne do pracy i na co dzień

Wszystkie rodzaje obuwia medycznego spełniają funkcję ochrony zdrowia stóp – zapobiegają grzybicy i brzydkiemu zapachowi, masują stopy, chroniąc je przed obrzękami, wspierają prawidłowe krążenie krwi. Wybór modelu powinien być podyktowany przeznaczeniem butów – do pracy, czy na co dzień? W pracy swobodnie się przemieszczasz, czy pracujesz pod presją i w ciągłym biegu? Podpowiemy, że w klapki nie są najwygodniejsze do biegania, natomiast sandały sprawdzą się świetnie.

Możemy wyróżnić kilka typów obuwia medycznego. Są to:

  • Klapki z zakrytymi palcami
  • Klapki z odkrytymi palcami
  • Sandały
  • chodaki

Kto leżał w szpitalu, ten kojarzy charakterystyczny dźwięk towarzyszący krokom pielęgniarek. Wszystko to za sprawą tzw. drewniaków, anatomicznie wyprofilowanych butów, których podeszwa wykonana jest z lekkiego drewna. Jest to jeden z typów obuwia medycznego. Zapewnia komfort chodzenia nawet na najdłuższych zmianach.

Warto wiedzieć, że był w Polsce czas, kiedy drewniaki, zwane również chodakami były bardzo modne. Bardzo. Nosiły je wszystkie kobiety – babcie, mamy, córki.  Wiele wskazuje na to, że może nie z taką siłą jak w latach 90, ale moda na drewniaki wraca. To dobra wiadomość dla Twoich stóp!     

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz