Materiał Partnera

Jak zwiększyć kreatywność pracowników biurowych?

Jak zwiększyć kreatywność pracowników biurowych?

Biuro kreatywne to takie, w którym pracują osoby charakteryzujące się dużą pomysłowością. Oczywiście pomysłowość ta musi być ona osadzona w kontekście pracy zawodowej, zachowując sens i użyteczność dla projektu, który firma realizuje w danym momencie. Jeśli jesteśmy pracodawcą, mamy kilka sposobów na to, by zwiększyć poziom kreatywności naszych pracowników. Jednym z nich jest odpowiednia aranżacja biura, którego wygląd i układ może mocno wpłynąć na produktywność, nastrój i właśnie pomysłowość każdej osoby, która w nim pracuje.

Komu powierzyć aranżację biura dla pracowników kreatywnych?

Jeśli chcemy, aby nasi pracownicy byli kreatywni, sami musimy odejść od schematów i zastanowić się, co możemy zrobić, by tę kreatywność zwiększyć. Aranżacja biura odgrywa tutaj kluczową rolę – musi stać na wysokim poziomie, tak, aby projekt biura uwzględniał nasze cele od samego początku. Warto w takim przypadku skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się aranżacją wnętrz – taką jak Stecko Meble. Jak sama nazwa wskazuje, firma Stecko Meble oferuje nam nie tylko samą aranżację, ale także dystrybucję i montaż mebli. Jest to o tyle istotne, że łącząc wszystkie aspekty swojej działalności zapewnia swoim klientom nie tylko fachową realizację zleceń związanych z aranżacją biur, ale także profesjonalne poradnictwo. Nie ma wówczas szans na to, by nasze biuro zostało zaprojektowane niewłaściwie, nieergonomicznie czy bez uwzględnienia specyfiki branży, w której działamy.

Tajniki projektowania biura kreatywnego

Biuro powinno być oczywiście czyste, uporządkowane i odpowiednio oświetlone – najlepiej światłem dziennym. Pracownik biurowy niedługo utrzyma swoją pomysłowość i motywację, jeżeli jedyne, co będzie miał przed sobą, to ekran komputera i białe ściany. Dobrze jest wypełnić je kolorami i niecodziennymi kształtami. Wybrane przez nas meble biurowe mogą być nie tylko użyteczne, ale także pobudzające wyobraźnię. Jeżeli mamy możliwość wydzielenia części rekreacyjnej, to powinniśmy z niej od razu skorzystać, tworząc przestrzeń odmienną od biurowej. Taka zmiana otoczenia w trakcie przerwy pozytywnie wpłynie na kreatywność pracowników. Innym sposobem jest zapewnienie im możliwości swobodnego rozruszania się. Oczywiście tylko największe firmy mogą pozwolić sobie na utworzenie pomieszczenia, w którym będzie można uprawiać sport z prawdziwego zdarzenia, ale wystarczy, że damy pracownikom możliwość odbycia krótkiego, wygodnego spaceru – choćby pomiędzy biurkami – dzięki któremu rozprostują swoje kości po długotrwałym siedzeniu przy komputerze. Ruch jest nie tylko zdrowy dla naszego ciała, ale także dla umysłu – wiele pomysłów może wpaść do głowy właśnie podczas aktywności fizycznej i nie powinniśmy o tym zapominać projektując biuro.

Opracowanie:
Szczecin, hetm. Chodkiewicza 2,3,3A
tel. 91 484 37 03
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz