Materiał Partnera

Jak zweryfikować przewoźnika towaru?

Jak zweryfikować przewoźnika towaru?

Przewóz towarów to podstawa wielu branż rynkowych. Postępująca globalizacja wymaga sprawnego i szybkiego przenoszenia wielu ładunków, często niebezpiecznych, drogocennych czy posiadających nietypowe gabaryty. Gdy zlecamy transport swoich towarów chcemy przede wszystkim, by dotarły na miejsce bezpiecznie i w odpowiednim czasie. Dobrze jest postawić na firmę transportową, która szczyci się swoim doświadczeniem, renomą oraz profesjonalizmem.

Zawsze wybieraj renomowanego przewoźnika

Oczywistym jest, że aby nasza firma prężnie się rozwijała, musimy zważać na koszty jej prowadzenia. Szukamy zatem oszczędności, starając się zmniejszyć nakłady finansowe wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Jedną z najbardziej kuszących możliwości obniżenia kosztów prowadzenia firmy jest znalezienie tańszego przewoźnika towaru. Czasem jednak w poszukiwaniu sposobu na zaoszczędzenie zapuszczamy się zbyt daleko, powierzając swój cenny towar przewoźnikowi, który jest zwyczajnie niekompetentny czy nieuczciwy. Jego weryfikacja nie wymaga natomiast niczego więcej, jak tylko czasu, który na nią przeznaczymy. W przypadku niektórych firm sprawa jest prosta, bo ich renoma sprawiła, że nie ma wątpliwości co do ich działalności. Jedną z takich firm jest działające na terenie całej Polski przedsiębiorstwo Transgis Sp. z o.o. Korzystając z usług takich firm doświadczymy nad wyraz profesjonalnej, terminowej i przede wszystkim idealnie dopasowanej do naszych potrzeb obsługi zleceń transportowych. Do dyspozycji mamy bowiem bardzo szeroką flotę – od samochodów o ładowności do trzech i pół tony przez takie, na które załadujemy do dwunastu ton po ciągniki siodłowe zdolne do transportowania nawet dwudziestu czterech ton ładunku o pojemności nawet do dziewięćdziesięciu metrów sześciennych. Widać więc, że na usługi profesjonalistów możemy zdecydować się niezależnie od tego, co i gdzie chcemy przewieźć.

Jak sprawdzić, czy przewoźnik towaru jest uczciwy?

Jeśli jednak nie mamy możliwości skorzystania z usług renomowanego przewoźnika towaru, musimy wziąć się do żmudnej weryfikacji. Jeśli zlecenie jest spore, to musimy przede wszystkim wyznaczyć jasne zasady współpracy z nowym kontrahentem, najlepiej wyznaczając do tego jedną osobę. Zawsze musimy żądać wszystkich dokumentów, koniecznie w oryginale, sprawdzając widniejące na nich dane. Zawsze warto także wyszukać wpis do KRS czy CEiDG naszego współpracownika, a także sprawdzić NIP i REGON firmy. Nieodzowne będzie także uzyskanie dostępu do listów referencyjnych od przynajmniej dwóch stałych klientów, a także naoczne zweryfikowanie ochrony antywłamaniowej czy procedur zabezpieczających towar.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz