Materiał Partnera

Jak zregenerować reflektory w samochodzie lub motocyklu?

Jak zregenerować reflektory w samochodzie lub motocyklu?

Reflektory to element samochodu narażony na bezpośredni kontakt z wieloma czynnikami zewnętrznymi. Znajdujące się w części frontalnej pojazdu lampy muszą zapewnić kierowcy optymalną widoczność w każdych warunkach, dlatego istotne jest utrzymanie ich w dobrym stanie. Niestety ze względu na intensywną eksploatację oraz położenie reflektory samochodowe i motocyklowe matowieją, stają się brudne lub nawet uszkodzone. Jak je kompleksowo zregenerować?

Usunięcie zabrudzeń

Regeneracja reflektorów jest dość skomplikowana i konieczne jest do jej realizacji zastosowanie specjalistycznych urządzeń. Nie bez znaczenia pozostają również umiejętności osoby zajmującej się przywracaniem doskonałego wyglądu samochodowych reflektorów. Z tego względu warto usługę taką zlecić profesjonalistom – zająć się nią mogą m.in. fachowcy z firmy TMC, która od wielu lat zajmuje się kompleksową regeneracją reflektorów i nie tylko. Dzięki doświadczeniu są oni w stanie przywrócić atrakcyjny wygląd lamp poprzez przede wszystkim usunięcie starej powłoki lakierniczej.

Zalega ona na reflektorach, tworząc tym samym wrażenie zmatowienia i zabrudzenia. Lakier musi być usunięty w sposób profesjonalny – w innym wypadku możliwe jest uszkodzenie reflektorów i naniesienie na ich powierzchnię np. zarysowań. Po fachowym pozbyciu się starej powłoki lakierniczej należy zadbać także o odtłuszczenie reflektorów. W taki właśnie sposób przygotowuje się je do nałożenia nowego lakieru.

Reflektory jak nowe

Po przygotowaniu do lakierowania specjaliści będą w stanie nałożyć nową warstwę lakieru, dzięki czemu reflektory znacząco zyskają na wyglądzie. Zmiany pod względem wizualnym zauważalne są na pierwszy rzut oka i przekładają się nie tylko na wrażenia estetyczne zewnątrz, ale także lepszą widoczność w trakcie jazdy. Końcowym etapem kompleksowej regeneracji reflektorów jest metalizacja próżniowa i nałożenie nowej powłoki na odbłyśniku. Działania te dają możliwość przywrócenia reflektorów niemalże do stanu fabrycznego. Rozwiązanie to z wielu względów jest przede wszystkim bardzo opłacalne.

Koszt nowych reflektorów to bowiem zawsze wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć cenę za usługę montażu nowych lamp, która także może być wysoka. Zregenerowane reflektory zapewniają lepszą widoczność, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo. Nierzadko zabrudzone i zmatowiałe reflektory są zauważane przez policjantów podczas kontroli drogowych. Ich niewłaściwy stan może skutkować nie tylko mandatem, ale nawet koniecznością ponownego przejścia badania technicznego. Warto zatem w przypadku złego stanu reflektorów zdecydować się na ich kompleksową regenerację.

Opracowanie:
Oceń artykuł (3)
4.7
Komentarze
Dodaj komentarz