Materiał Partnera

Jak zostać profesjonalną wizażystką?

Jak zostać profesjonalną wizażystką?

Makijaż to sztuka, która stała się nieodłącznym elementem show-biznesu i codziennego życia wielu kobiet. Przy użyciu kilku podstawowych kosmetyków, można w prosty sposób podkreślić swoje atuty i zamaskować mankamenty urody. Dobrze wykonany makijaż sprawia, że kobieta wygląda i czuje się pięknie. Praca wizażystki to zajęcie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pozwala połączyć pasję z zarabianiem pieniędzy. Zanim jednak zdecydujemy się na przyjęcie pierwszych klientek, należy usystematyzować swoją wiedze i zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Jak to zrobić?

Praca w branży nie tylko dla kobiet

Mimo że w branży kosmetycznej w zdecydowanej większości pracują kobiety, znajdzie się tam miejsce również dla panów. W końcu najbardziej znani i cenieni wizażyści to właśnie mężczyźni. Samo stanowisko powstało stosunkowo niedawno. Jeszcze kilkanaście lat wstecz osoba, która zajmowała się upiększaniem kobiet przy pomocy kosmetyków, nazywana była makijażystą. Obecnie wizaż to szereg zróżnicowanych działań, które mają na celu poprawę wizerunku. Obejmuje głównie tworzenie makijaży, ale też uwzględnia prawidłową pielęgnację skóry, włosów i ogólnie- urody. Dobra wizażystka to specjalistka, która

  • zna tajniki makijażu i potrafi go dostosować do każdego typu urody
  • robi profesjonalną analizę kolorystyczną
  • dobiera odpowiednie kosmetyki do potrzeb konkretnego klienta
  • ma duże rozeznanie w branży kosmetycznej
  • interesuje się makijażem i nowymi technikami jego tworzenia

By zostać profesjonalną wizażystka nie wystarczy jedynie interesować się makijażem. Przede wszystkim potrzeba talentu plastycznego, doświadczenia  i chęci ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Praca wizażysty to ciągły kontakt z ludźmi. Otwartość, życzliwość i zrozumienie drugiej osoby to cechy, które z pewnością się przydadzą.

Kursy dla wizażystów

Wiele znanych wizażystów to samouki, jednak dziś mamy dostęp do profesjonalnych kursów, które doskonale przygotowują do pracy w zawodzie. Drogę do sukcesu ułatwi ukończenie liceum kosmetycznego i studiów kosmetologicznych. Jednak takie przygotowanie wymaga czasu. Specjalistyczne kursy i szkolenia- organizowane przez takie placówki jak Ośrodek Kształcenia Zawodowego we Włocławku- pozwalają zdobyć potrzebną wiedze i umiejętności z znacznie krótszym czasie. Kursanci uczęszczają na zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczą się prawidłowych zasad pielęgnacji cery i poznają techniki makijażu oraz narzędzia, które ułatwiają jego wykonanie. Wszystko pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych wykładowców. Profesjonalny kurs kończy się egzaminem. Potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji jest certyfikat. Wykształceni wizażyści mogą liczyć na lepsze zarobki i zatrudnienie w renomowanych gabinetach kosmetycznych, gabinetach SPA, pokazach mody i perfumeriach. Wielu z nich decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Opracowanie:
Włocławek, al. Fryderyka Chopina 1G
tel. 500 175 333
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz