Materiał Partnera

Jak zostać operatorem dźwigu, czyli specjalistyczny kurs

Jak zostać operatorem dźwigu, czyli specjalistyczny kurs

Praca na wysokościach w charakterze dźwigowego to spore wyzwanie oraz ogromna odpowiedzialność. Dla wielu taka profesja łączy się jednak ze sporymi zarobkami, dlatego decydują się na nią nawet pomimo sporych trudności wiążących się z jej wykonywaniem. Okazuje się, że otrzymanie uprawnień operatora dźwigu to skomplikowany proces, wymagający odpowiednich kwalifikacji. Jakich dokładnie?

Niełatwe zadanie

Dźwigowym z pewnością nie mogą zostać osoby posiadające lęk wysokości. Żurawie mają bowiem kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt metrów wysokości, a żeby dostać się do miejsca pracy, należy pokonać nawet pół tysiąca stopni prowadzących do kabiny. Jej ograniczona powierzchnia wymusza specyficzne warunki pracy: przygotowywanie posiłków odbywa się na bardzo małej przestrzeni, a wykonywanie poszczególnych prac budowlanych wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Pomaga w tym wyobraźnia i umiejętność precyzyjnego, logicznego myślenia. Wykonywanie takiego zawodu wymaga jednak przede wszystkim specjalistycznych uprawnień. Wiedza z zakresu budowy żurawia, jego typów, obowiązków związanych z obsługą czy bezpieczeństwa i higieny pracy to podstawy w przypadku egzaminu kwalifikacyjnego Urzędu Dozoru Technicznego. Jego zdanie poprzedza kurs przygotowujący, który warto odbyć w najlepszym ośrodku szkoleniowym. Ośrodek Szkolenia Zawodowego Szkolenia i kursy z Gdyni posiada zespół profesjonalnych wykładowców, we właściwy sposób przygotowujących i przeprowadzających przez trudny proces uzyskiwania możliwości wykonywania zawodu operatora żurawia.

Czy to się opłaca?

Praca dźwigowego z pewnością nie należy więc do zadań prostych, jednak średnie wynagrodzenie w tym zawodzie należy do stosunkowo wysokich, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na tę profesję. Operator żurawia to wciąż posada pożądana, a w dobie urbanizacji i rozwoju miejsc pracy nie brakuje. Place budowy są wyposażane w coraz nowocześniejsze konstrukcje, co znacząco wpływa na jakość i komfort wykonywanych zadań. Dla niektórych przeszkodą może być zdobycie specjalistycznych uprawnień, jednak odbycie kursu przygotowującego w odpowiednim ośrodku szkolenia zapewnia zdobycie właściwej wiedzy oraz umiejętności. Dzięki temu cały proces staje się prostszy, a uzyskanie oceny pozytywnej na egzaminie kwalifikacyjnym Urzędu Dozoru Technicznego nie stanowi większego problemu. Warto jednak pamiętać o tym, by wybrać odpowiedni ośrodek szkoleniowy. Tylko profesjonalni specjaliści są w stanie zapewnić program adekwatny do potrzeb i wymagań, jakie stawia praca operatora dźwigu.

Opracowanie:
Gdynia, Słowackiego 53
tel. 58 620 23 96
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz