Materiał Partnera

Jak zostać – budowlanym – radcą prawnym?

Jak zostać – budowlanym – radcą prawnym?

Marzysz o karierze prawniczej, ale nie wiesz, jaki zawód wybrać – adwokat, sędzia, prokurator, notariusz? Nie chcesz prowadzić spraw karnych, ale lubisz za to zagadnienia dotyczące gospodarki, ekonomii i nieruchomości? Możesz zostać specjalistą od biznesu – z kompetencjami rzeczoznawcy – i specjalistą od prawa – z kompetencjami adwokata! Wybierz zawód radcy prawnego!

Zawód radcy prawnego

Warto pamiętać, że radca prawny ma szerokie kompetencje dotyczące wszystkich gałęzi prawa i nie różni się od adwokata praktycznie niczym. Nie każdy student kierunku prawniczego marzy jednak o skomplikowanych sprawach karnych. Coraz większa ich liczba woli specjalizować się w prawie i biznesie, otwierając później wyspecjalizowane w wybranym kierunku kancelarie prawne, takie jak Kancelaria Radcy Prawnego Michał Łuczak – zajmujące się na przykład wszechstronną pomocą z zakresu prawa budowlanego, obejmującą także obsługę prawną inwestycji budowlanych i nieruchomości. Można również pracować w wielkich firmach, zajmując się doradztwem prawnym dla przedsiębiorstw – dokładnie tak, jak w serialu „Suits”. Radcą prawnym zostaje się po ukończeniu magisterskich studiów prawniczych. Krokiem kolejnym jest odbycie aplikacji radcowskiej oraz pomyślne zdanie egzaminu. Następnie uzyskuje się wpis do Krajowej Izby Radców Prawnych, co umożliwia działalność zawodową z szeregiem uprawnień.  

Odpowiednie wyspecjalizowanie – budowlany radca prawny

Świetnym pomysłem na karierę prawniczą jest zawód budowlanego radcy prawnego. Dzięki wykorzystaniu wiedzy ze wszystkich gałęzi prawa, specjalista taki jest w stanie w odpowiedni sposób udzielić najkorzystniejszych porad prawnych. Szybki rozwój branży nieruchomości spowodował, że wiele spółek na stałe zdecydowało się na korzystanie z usług budowlanych kancelarii prawnych. Spraw zagospodarowania przestrzennego oraz budowlanych jest rocznie w Polsce tysiące, zatem istnieje na rynku bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu radców prawnych. „Budowlani prawnicy” zajmują się doradztwem prawnym w skomplikowanych sprawach związanych ze wznoszeniem obiektów budowlanych. Ich wiedza pozwala na analizę sytuacji na każdym etapie budowy. Budowlane kancelarie prawne zajmują się zatem obsługą prawną inwestycji: od oceny zdatności nieruchomości, uzyskanie warunków zabudowy, po pozwolenie na budowę, a następnie użytkowanie. Warto pamiętać, że polskie prawo inwestycyjne jest bardzo skomplikowane, a korzystanie z najlepszych kancelarii radców prawnych specjalizujących się właśnie w tym prawie pozwala na uniknięcie niepotrzebnego stresu, straty czasu czy utraty pieniędzy!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz