Materiał Partnera

Jak zorganizować wygodną garderobę?

Jak zorganizować wygodną garderobę?

Garderoba pozwoli nam na utrzymanie porządku w mieszkaniu. Dzięki niej nasze ubrania będą też lepiej przechowywane, wyprasowane i gotowe do włożenia. Żeby zorganizować sobie taką garderobę wcale nie potrzebujemy własnego domu lub wielkiego mieszkania. Wystarczy dobry projekt, by znacząco poprawić sobie komfort życia. Jak zorganizować taką garderobę? Przekonasz się, czytając ten praktyczny poradnik.

Garderoba na miarę twoich potrzeb

O zaletach posiadania garderoby zamiast zwykłej szafy na ubrania, można by napisać naprawdę wiele. Przede wszystkim dzięki garderobie zyskujemy sporo miejsca w sypialni, czy w pokojach poszczególnych domowników. Poza tym, wszystkie ubrania są w jednym, przeznaczonym do tego miejscu – to pozwala na utrzymanie w domu porządku. Ważny jest też sposób, w jaki te ubrania przechowujemy. Kiedy wszystkie swoje rzeczy trzymamy w niewygodnej szafie, trudno nam dostać się do niektórych z nich, przez co ciągle chodzimy właściwie w tym samym, mimo że ubrań mamy całkiem sporo. Ubrania wyjmowane z szafy zawsze wymagają prasowania. Te, które trzymamy w garderobie, można od razu włożyć, dzięki czemu poranne przygotowania do wyjścia idą nam znacznie szybciej i są po prostu przyjemniejsze.

Kiedyś własna garderoba uznawana była za luksus, który można spotkać tylko w domach gwiazd, lub bardzo majętnych osób. Dziś to podejście na szczęście się zmienia i własne garderoby mamy w swoich zwykłych, przytulnych domach i mieszkaniach. Taka garderoba nie musi być wielkim pomieszczeniem z dziesiątkami miejsc na buty, czy suknie wieczorowe. Możemy ją urządzić w niewielkiej wnęce, jeśli tylko zrobimy to w sposób przemyślany. Nawet taka mini-garderoba pozwoli nam poczuć ogromną różnicę.

Podstawa to dobry projekt

Pierwszym krokiem do stworzenia własnej garderoby, jest analiza naszych potrzeb. Zastanówmy się, ile mamy ubrań, ile faktycznie potrzebujemy oraz jakiego typu są to stroje. To też dobra okazja, żeby zrobić porządki w szafie i odświeżyć swój styl. Kiedy wiemy już czego potrzebujemy, skontaktujmy się z fachowcem wykonującym meble na zamówienie – specjalistą w tej dziedzinie jest Janusz Uchman.

Kluczowe podczas organizacji garderoby, jest jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni, którą dysponujemy – możemy zagospodarować ja aż pod sam suit. U góry najlepiej zrobić miejsce na skrzynie, w których będziemy mogli przechowywać rzeczy z innego sezonu. Na wysokości wzroku umieśćmy wieszaki, na których umieścimy nasze ulubione ubrania. Zamiast półek, warto pomyśleć o szufladach – w ten sposób będziemy mieć łatwy dostęp także do tych ubrań, które ułożymy z tyłu.

Opracowanie:
Kosina 699
tel. 669 396 475
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz