Materiał Partnera

Jak zorganizować dziecku aktywny wypoczynek?

Jak zorganizować dziecku aktywny wypoczynek?

Dziecko spedzające czas przed telewizorem, komputerem lub z telefonem to dość częsty widok. Jednak według niektórych specjalistów dzieci do trzeciego roku życia w ogóle nie powinny spędzać czasu z taką elektroniką, a dzieci starsze, do siódmego roku życia, mogą siedzieć przed telewizorem lub komputerem maksymalnie pół godziny dziennie. Jak więc zorganizować dziecku czas, aby był on zajmujący, owocny i bezpieczny? Zawsze warto postawić na aktywny wypoczynek.

Dostosuj aktywność do zainteresowań dziecka

Aby dziecko odciągnąć od komputera lub smartfona, musi ono przede wszystkim polubić daną aktywność. Jeśli twoje dziecko nie odnalazło jeszcze swojej dziedziny, zapisz je na różne zajęcia i zobacz, jak na nie reaguje (dobrym pomysłem są też zajęcia z przyjaciółmi dziecka). Na pewno znajdzie się coś, co pokocha. Możliwości jest całe mnóstwo: taniec, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, ping-pong, pływanie, jazda na rowerze, jazda na rolkach. Na pewno w pobliżu swojego miejsca zamieszkania masz klub sportowy, który oferuje szereg atrakcji dla najmłodszych.

Ciekawym pomysłem jest też nauka gry w tenisa. Szkoła tenisa oferuje lekcje grupowe lub indywidualne, a poziom jest dopasowany do poziomu i potrzeb uczestnika. Regularna gra w tenisa zapewnia wiele korzyści m.in. wzmacnia kondycję, rozwija koordynację, uczy zdrowej rywalizacji, a pierwsze sukcesy w tej dziedzinie kształtują w dziecku poczucie własnej wartości.

Wyjazdy sportowe

Lato to czas, kiedy chętniej się ruszamy i łączymy przyjemne z pożytecznym - aktywność fizyczną i korzystanie z pięknej, słonecznej pogody. Aktywne wakacje to świetny pomysł na zagospodarowanie dziecięcego czasu i spożytkowanie ogromnej energii, która drzemie w każdym dziecku. Warto dodać, że organizatorzy wyjazdów, tacy jak PHU "HUBER" Marek Mlazga, zwykle wybierają ośrodki sportowe położone w pięknych miejscowościach, gdzie świeże powietrze i piękna przyroda są w standardzie.

Zalety aktywnego odpoczynku

Korzyści z aktywnego wypoczynku jest całe mnóstwo. Pierwszą niewątpliwą zaletą jest to, że ruch kształtuje odpowiedni rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Sport wzmacnia kondycję i poprawia zdrowie, ale zapewnia również korzyści psychologiczne. Regularne uprawianie sportu obniża poziom agresji, buduje więzi koleżeńskie, uczy radzenia sobie ze stresem oraz współpracy zespołowej - jeśli jest to sport grupowy. Pierwsze sportowe sukcesy budują w dziecku poczucie własnej wartości, które jest jednym z najważniejszych “narzędzi” radzenia sobie w dorosłym życiu.

Opracowanie:
Koszalin, Grabowa 8
tel. 602 306 455
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz