Materiał Partnera

Jak zniwelować dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem?

Jak zniwelować dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem?

Bóle kręgosłupa to niezwykle często występująca dolegliwość, która w wielu przypadkach jest nawet w stanie skutecznie uniemożliwić wykonywanie codziennych czynności. Z tego względu niezwykle istotne jest podjęcie właściwego leczenie – dobrym rozwiązaniem okazuje się rehabilitacja i fizykoterapia. Warto podjąć je w renomowanym ośrodku, w którym wykwalifikowani specjaliści zajmą się wyeliminowaniem problemu.

Skuteczna metoda

Najważniejszym elementem dopasowania konkretnej metody wyeliminowania dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych jest diagnostyka. Warto w tym celu wybrać się do specjalistycznego ośrodka, w którym lekarze dokonają niezbędnych badań – umożliwi to określenie schorzenia i dostosowanie odpowiedniej terapii dla konkretnego przypadku. Może to być m.in. elektrostymulacja mięśni, którą z powodzeniem wykorzystuje się nie tylko w fizjoterapii, ale też w sporcie. Niezwykle skutecznym zabiegiem rehabilitacyjnym jest również TENS.

W tym wypadku również wykorzystywana jest elektrostymulacja. W ramach przeprowadzanej terapii pacjent poddawany jest przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów, co daje możliwość wyeliminowania wielu dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem. Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa jest w stanie zaproponować pacjentom prądy TENS stosowane m.in. przy reumatoidalnym zapaleniu stawów czy ich chorobach zwyrodnieniowych, ale także wiele innych metod rehabilitacji i fizykoterapii. Zaliczają się do nich chociażby masaże – co w tym zakresie oferują specjaliści?

Przyjemne leczenie

Masaże to niezwykle skuteczna forma terapii stosowana przy dolegliwościach bólowych związanych z kręgosłupem i nie tylko. W renomowanych ośrodkach specjaliści są w stanie wykonać nie tylko masaż klasyczny, ale także relaksujący czy też tzw. drenaż limfatyczny. Najczęściej jednak pacjenci z bólami kręgosłupa poddawani są odpowiedniej rehabilitacji i terapii funkcjonalnej. Należy jednak pamiętać, że musi być ona wykonana w specjalistycznym ośrodku – dzięki temu jej skuteczność pozostanie na wysokim poziomie i pozwoli pacjentowi na szybki powrót do pełni sił i tym samym wyeliminowania bólu pleców lub innych schorzeń.

Zniwelowanie dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem możliwe jest także dzięki zastosowaniu zabiegów jonofrezą, polem magnetycznym, ultradźwiękiem czy laserem. Zespoły bólowe występujące szczególnie w okolicach lędźwiowych lub w pobliżu nerwu kulszowego można natomiast skutecznie leczyć za pomocą krioterapii. Również i w tym zakresie pomoże specjalistyczny ośrodek prowadzący rozmaite terapie w zakresie rehabilitacji oraz fizykoterapii. Zaliczyć do nich można też lampę sollux, która emituje promieniowanie krótkie będące skutecznym narzędziem do walki z dyskopatiami i bólami kręgosłupa.

Opracowanie:
Kraków, Krakowska 39
tel. 12 421 39 39
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz