Artykuł sponsorowany

Jak zneutralizować przykry zapach w kabinie samochodu?

Jak zneutralizować przykry zapach w kabinie samochodu?

Wnętrze zaniedbanego samochodu zaczyna prędzej czy później brzydko pachnieć. Bardzo częstą przyczyną takiej sytuacji jest zapchany filtr kabinowy, dym papierosowy, rozwijające się bakterie, drobnoustroje i roztocza (głównie na zawilgoconych dywanikach lub parowniku klimatyzacji). Nieprzyjemna woń może być także oznaką poważnej awarii. To problem, który trzeba szybko rozwiązać.

Wymiana filtru kabinowego

Częstą przyczyną powstawania brzydkich zapachów we wnętrzu pojazdu jest zapchany filtr kabinowy. Ów element powinno się wymieniać w dwóch przypadkach: co roku lub po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów. Sprawnie działający filtr kabinowy jest bezcenny – zatrzymuje wiele alergicznych pyłków i drobin kurzu.

Najczęstszą przyczyną zanieczyszczenia filtra są gnijące organiczne pozostałości, liście. Zapach, który wydobywa się spod tych fragmentów, przedostaje się nieuchronnie do wnętrza pojazdu. Zapchany filtr może przyczynić się także do ograniczenia przepływu powietrza, co wpływa na gorsze działania silnika.

Zalety środków czystości

Środki czyszczące do samochodów bywają zbawieniem. Dobrej jakości preparaty zapewniają dobre, długotrwałe efekty. Gruntowne czyszczenie wpłynie pozytywnie na kondycję samochodu i zniweluje brzydkie zapachy w kabinie. Popularnymi środkami czyszczącymi są preparaty do mycia nadwozia, felg, szyb, tapicerek, karoserii.

Firmą, która oferuje doskonałej jakości produkty od sprawdzonych producentów, jest hurtownia samochodowa Buwar, kierująca swoją ofertę do warsztatów motoryzacyjnych, myjni samochodowych i różnych punktów usługowo-handlowych.

Ozonowanie – sposób na brzydki zapach

Skuteczną metodą na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów jest ozonowanie, które można przeprowadzić w dobrych warsztatach samochodowych. Ozon jest zabójczy dla pleśni, grzybów, dymu z papierosów. Szybko prowadzi do rozpadu bakterii, odpowiadających za brzydki zapach. Ozon działa dezynfekująco. To dobry sposób na odświeżenie samochodu i przystosowanie go do alergików, Ozonowanie kosztuje kilkadziesiąt złotych. Warto decydować się na nie przynajmniej raz w roku.

Ultradźwięki – dobra metoda

Nieprzyjemny zapach można zniwelować w wyniku działania ultradźwięków – specjalnego zabiegu, wykonywanego zwykle w warsztatach. Ultradźwięki usuwają skutecznie złogi brudnego tłuszczu, pleń, kurz, zabrudzenia w wentylacji, pyłki, dym papierosowy, grzyby, roztocza, bakterie. Podobnie jak ozonowanie – dezynfekuje wnętrze samochodu. Zabieg polega na użyciu specjalnego urządzenia, które rozpyla skondensowany, antyalergiczny, nietoksyczny, niepalny detergent. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz