Materiał Partnera

Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Jak znaleźć pracę w Niemczech?

Wiele osób myślących o tym, aby podjąć zatrudnienie poza granicami naszego kraju, zastanawia się w jaki sposób pozyskać zatrudnienie. Najczęściej wtedy pomocny w poszukiwaniach staje się Internet, gdzie można między innymi znaleźć wiele ciekawych ofert pracy w Niemczech. Należy jednak uważać na pułapkę, którą jest nielegalne zatrudnienie, tzw. „na czarno”. Lepiej zatem współpracować z dobrą agencją pracy, zapewniającą umowę, kwaterunek, ubezpieczenie i świetną płacę!

Krok pierwszy – weryfikacja renomy agencji pracy

W pierwszym kroku przy wyborze danej agencji pracy, powinniśmy określić, dla kogo organizuje ona pracę na terenie Niemiec. W Polsce można bowiem rozróżnić podmioty obsługujące głównie kobiety, gwarantując pracę opiekunek, czy pielęgniarek; oraz te, które zajmują się naborem pracowników płci męskiej. Panowie często mogą w takich agencjach pozyskać pracę sortowacza surowców wtórnych, magazynierów, pracowników śmieciarek, czy też wymagających określonych kompetencji kierowców kategorii C, spawaczy, ślusarzy, operatorów koparek, a nawet brygadzistów (kierujących zespołami Polaków, a czasem też i multikulturalnych ekip pracowniczych!).

Aby określić, czy dana agencja jest profesjonalna, warto odwiedzić jej stronę internetową, oraz znaleźć opinię na jej temat w Internecie. Czasem – pamiętaj, że nie zawsze! – dodatkową własnością dobrej agencji może być jej lokalizacja. Jeśli posiada ona oddziały w miastach województw położonych przy granicy niemieckiej, może być to znak, iż pracownicy firmy, odbywają również delegacje do przedsiębiorstw zagranicznych, w celu określenia standardów i bezpieczeństwa pracy. Na tym powinno nam bardzo zależeć!

Cenna wskazówka! Wybieraj agencje pracy, które wypracowały nowoczesny model obsługi klientów, gwarantując im pełne udogodnienia. Przykładem może być działająca kilka godzin w dniu infolinia informacyjna…

Krok drugi – weryfikacja ofert agencji pracy

Weryfikacja ofert pracy agencji jest dosyć prosta. Jeśli dany podmiot posiada stronę internetową, wystarczy sprawdzić, czy przy podjęciu zatrudnienia uzyskamy transport do docelowego miejsca, zakwaterowanie, klarowną umowę i ubezpieczenie, a także wsparcie w pierwszych dniach pracy. Unikać powinno się zatem agencji, które nie tylko nie gwarantują choćby jednego z tych elementów, ale które zamiast legalnych niemieckich umów o pracę, proponują te podpisywane w Polsce. Może to być dla nas niesamowicie nieopłacalne finansowo.

Na jakie czynniki warto również zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, czy agencja wymaga znajomości języka, oraz jak traktuje ekspertów dziedzinowych, którzy chcą znaleźć zatrudnienie w Niemczech. Tu warto kierować się modelem działania agencji REMAX z centralą w Opolu, która otwarta jest na osoby bez znajomości niemieckiego, oraz bez dużego doświadczenia zawodowego, jak i też z chęcią udzieli pomocy specjalistom oczekującym wyższych zarobków, ze względu na swoje unikalne zdolności w szeroko pojętej branży przemysłowej, czy też w logistyce. Pamiętać należy bowiem o tym, aby pracę za granicą traktować również, jako świetną formę samorozwoju! W tym pomagają tylko najlepsze agencje pracy z ważnym certyfikatem KRAZ – zawsze przed podpisaniem umowy, proś o jego okazanie…

Krok trzeci? Ciesz się wysokimi zarobkami, wysokim standardem zatrudnienia i możliwością częstego odwiedzania rodziny w Polsce, lub zapraszania jej na krótkie pobyty do Niemiec! 

Opracowanie:
Opole, Reymonta 30 lok. 13
tel. 41 368 03 82
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz