Materiał Partnera

Jak zdać egzamin na prawo jazdy? Jak się przygotować?

Jak zdać egzamin na prawo jazdy? Jak się przygotować?

Egzamin na prawo jazdy to dla wielu osób powód do ogromnego stresu. Za kurs i możliwość podejścia do egzaminu płacimy niemałe pieniądze – a każda poprawka to kolejne wydatki. Dlatego dziś podpowiadamy, co można zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem. Jest na to kilka dobrych sposobów – znajdziecie je w poniższym artykule.

Paraliżujący stres

Prawo jazdy to dla wielu osób konieczność – wielu pracodawców szuka wyłącznie pracowników z prawem do prowadzenia pojazdów, a poza tym możliwość prowadzenia auta daje wielu osobom poczucie niezależności, ale też często jest jedyną możliwością dotarcia do pracy, bowiem w wielu zakątkach Polski transport publiczny niemal nie istnieje. Za kurs trzeba jednak sporo zapłacić, a egzamin jest dla wielu osób powodem niezwykłego stresu. Ze zdenerwowania tracimy koncentrację, przez co popełniamy błędy. To może prowadzić do niezdania egzaminu, a co za tym idzie – do kolejnych wydatków – w końcu za każdą próbę płacimy ponad 140 zł. Co zrobić, żeby nie tracić tych pieniędzy i zdać egzamin jak najszybciej? Jest na to kilka sposobów.

Co zrobić, żeby zdać?

Pierwsze, co możemy zrobić, by na egzaminie czuć się pewnie, to wybrać dobrą szkołę nauki jazdy. Warto zapisać się na kurs w sprawdzonym miejscu – najlepiej takim, które polecają nam nasi znajomi. Ale uwaga – to, że nasz kolega, który od dziecka pasjonuje się motoryzacją poleca nam danego instruktora, nie znaczy, że nam jazda z nim również się spodoba. Każdy ma inne wymagania i inne potrzeby. Najważniejsze, żebyśmy przy instruktorze czuli się komfortowo, nie bali się zadawać pytań, a manewry, które sprawiają nam problem, mogli ćwiczyć aż do skutku. Bardzo dobrą szkołą jazdy jest szkoła Cztery Koła. Szkoła nauki jazdy. S. Siemiątkowski. Pracują tu doświadczeni instruktorzy, który sposób prowadzenia kursu potrafią dostosować do potrzeb kursanta, tak by mógł on osiągnąć jak najlepsze efekty. Kolejna zasada, której powinniśmy się trzymać, chcąc zdać egzamin, brzmi „nie ćwicz po godzinach” – co to znaczy? Często osoby z naszego otoczenia, które mają duże doświadczenie w kierowaniu autem, proponują, że poćwiczą z nami przed egzaminem. Nie zgadzajmy się na takie dodatkowe lekcje! Po pierwsze – siadanie za kierownicą bez prawa jazdy jest niezgodne z prawem (wyjątkiem jest jazda samochodem do nauki jazdy, pod okiem instruktora). Po drugie – nawet najlepszy kierowca, który prowadzi auto od lat, ma swoje nawyki, które niekoniecznie mogą się spodobać egzaminatorom – dlatego lepiej trzymać się tego, czego uczy nas instruktor. Trzecia i ostatnia zasada to opanować stres – każdy ma na to inny sposób. Niektórzy piją uspokajające herbatki, inni do ostatniego momentu rozwiązują zadania. Bardzo dobrym sposobem są jednak techniki oddechowe – jeśli w trakcie egzaminu na prawo jazdy coś nas zestresuje, wystarczy z nich skorzystać i jechać dalej

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz