Materiał Partnera

Jak zaprojektować instalację hydrauliczną w domu?

Jak zaprojektować instalację hydrauliczną w domu?

Instalacja wodna w domu to układ połączeń pozwalający na doprowadzenie wody z sieci wodociągowej do wszystkich punktów jej poboru: kuchni, łazienek, garażu czy ogrodu. Jej projekt kluczowy jest dla funkcjonalnego planowania przestrzeni w domu, dlatego powinien należeć do pierwszych prac wykończeniowych. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o projekcie instalacji oraz jak znaleźć odpowiednią firmę hydrauliczną, która ją wykona!

Projekt instalacji hydraulicznej w domu jednorodzinnym - co warto wiedzieć?

W przeciwieństwie do bardziej skomplikowanych instalacji elektrycznych czy cieplnych, zarówno projekt, jak i sam montaż instalacji hydraulicznej wykonać można samemu, bez uprawnień sanitarnych.  Najważniejszymi elementami, które trzeba wziąć pod uwagę już na samym początku, są: sposób podgrzewania wody – indywidualnie w punktach poboru lub we wspólnym podgrzewaczu, wybór filtra oraz podjęcie decyzji o umieszczeniu zaworu do węża ogrodowego. Usługi hydrauliczne w Gdańsku świadczone przez Zbigniewa Sadowskiego odznaczają się profesjonalizmem zdobytym w wieloletnim doświadczeniu. Kiedy projekt instalacji jest gotowy (koszt wykonania szacuje się na około 1 - 1,5 tysiąca złotych), warto zaufać fachowemu wykonaniu. Choć usługa hydrauliczna podnosi koszty budowy domu, inwestycja ta zwróci się w postaci bezawaryjnego i estetycznie poprowadzonego systemu doprowadzania wody, który w przyszłości nie przysporzy problemów.

Materiał wykonania rur ma znaczenie

Wśród rur sanitarnych dostępnych na rynku wyróżniamy miedziane oraz wykonane z tworzywa sztucznego. Przed montażem musimy wybrać jeden z wymienionych materiałów, gdyż – co ważne – nie można ich ze sobą łączyć! Rury z tworzywa cieszą się dużą popularnością ze względu na ich niskie koszty oraz lepiej od miedzianych sprawdzą się w domach, do których dociera wyjątkowo miękka woda. Miedź jest natomiast naturalnym materiałem o właściwościach bakteriobójczych oraz antykorozyjnych i uważana jest za materiał bardziej szlachetny. Ponadto, rury wykonane z tworzywa sztucznego cechują się lekkością oraz większą elastycznością, dlatego mogą okazać się prostsze w montażu od tych miedzianych. Hydraulik przeprowadzi montaż w profesjonalny sposób, dlatego jego serwis warty jest inwestycji. Firma Zbigniewa Sadowskiego oferująca usługi hydrauliczne posłuży fachową poradą oraz doskonałą znajomością rynku przy wyborze części. Jeśli miedziana instalacja wodna wyposażona będzie w części pochodzące od renomowanych producentów, oczekiwać można jej bezawaryjności gwarantowanej przez przynajmniej 50 lat.

Opracowanie:
Gdańsk, al. Grunwaldzka 51 lok. 5
tel. 882 653 869
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz