Materiał Partnera

Jak zaplanować remont mieszkania

Jak zaplanować remont mieszkania

Wszystko się niszczy i starzeje. Tak samo jest z mieszkaniem, które wcześniej czy później będzie wymagało remontu. Odpowiednie prace sprawią, że będzie wyglądać tak, jak w momencie odebrania do niego kluczy. Zanim jednak przejdziemy do dzieła, warto się zastanowić, jak powinno wyglądać zrobienie remontu i co się z tym łączy. Dobrym pomysłem jest odpowiednie przygotowanie się i sporządzenie planu remontu. Dowiedzmy się, jak to zrobić.

Wykonanie planu remontu – kartka i długopis w dłoń

Remont nie jest prosty. Nie mając doświadczenia, często eksperymentujemy. A to wcale nie może się dobrze skończyć. Równie dobrze istnieje możliwość, że wykonane prace będą miały nieestetyczny efekt, który pod względem użytkowym będzie miał sobie wiele do zarzucenia. Dlatego planowanie warto zostawić profesjonalistom (takim jak firmie remontowo-wykończeniowej „YOUR HOUSE”), którzy z pomocą odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia będą w stanie przygotować odpowiedni plan prac remontowych.

Jeśli jednak zdecydujemy zająć się tym samodzielnie, warto mieć na uwadze pewne kwestie, w których warto wystrzegać się tak podstawowych błędów, jak:

  • brak planu – choć to banalne, ale wiele osób o tym zapomina. Warto usiąść z kartką i długopisem i poważnie się zastanowić, co zamierzamy zmienić, co wymaga odnowienia, a także jakie koszty poniesiemy w związku z planowanymi pracami;
  • obliczenie kosztów – zasada, którą warto brać pod uwagę przy każdym przedsięwzięciu jest taka, że szacowane koszty zawsze będą za niskie, więc już na starcie warto je podwyższyć chociaż o 20%. Dopiero wtedy będziemy mieć szansę zamknąć się w przewidywanym budżecie;
  • zakup materiałów – decydowanie się na mniejsze opakowania może być bardzo nieopłacalne, więc jeśli istnieje taka możliwość, warto wziąć nieco więcej materiału, ponieważ finalnie taki zakup może okazać się dużo opłacalny. Szczególnie jeśli w innym wypadku czekałoby nas kilka wycieczek do sklepu.

Czy warto zlecić remontowanie mieszkania

Remont mieszkania to nie są przelewki. Tego rodzaju przedsięwzięcie, szczególnie jeśli przewiduje się poważne zmiany w wystroju, wymaga odpowiednich kwalifikacji, umiejętności i doświadczenia. Dlatego nawet jeśli czujemy się na siłach, by zarwać urlop i wykonać wszystko samemu, warto poważnie przemyśleć kwestię wyboru odpowiedniego wykonawcy, który zrobił niejeden remont i zna się na tym jak mało kto. W ten sposób możemy uniknąć zbyt wielu pieniędzy wydanych w sklepie budowlanym, a także zszarganych nerwów.

Opracowanie:
Połajewo, Szamotulska 46
tel. 727 637 066
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz