Materiał Partnera

Jak zaoszczędzić na kosztach remontu mieszkania

Jak zaoszczędzić na kosztach remontu mieszkania

Przeprowadzenie remontu mieszkania często wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów, które potrafią znacznie nadwyrężyć domowy budżet. Kiedy działamy bez planu i nie narzucimy sobie żadnych ram finansowych, może się okazać, że wydamy kwotę znacznie przewyższającą nasze możliwości. Gdzie zatem warto szukać oszczędności, aby remont był dla nas przyjemnością, a nie powodem do zmartwień? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek.

Zadbaj o solidny plan pracy i kosztorys

Remont mieszkania warto zacząć od przygotowania solidnego planu działania i jasnego określenia co jest do zrobienia. Jeśli zależy nam wyłącznie na pomalowaniu ścian, sprawa jest prosta, natomiast gdy chcemy przeprowadzić bardziej gruntowny remont, plan jest niezbędny. W tym miejscu warto od razu oszacować koszty materiałów oraz robocizny, jakie będziemy musieli ponieść, a także określić maksymalną kwotę, jaką jesteśmy w stanie wydać, w związku z planowanym remontem.

Porównaj ceny materiałów

Gdy będziemy wiedzieć, ile poszczególnych materiałów jest nam potrzebnych na wykonanie prac remontowych, możemy zająć się porównywaniem cen i szukaniem tańszych odpowiedników. Warto jednak w tej kwestii zasięgnąć rady fachowca, aby pozorna oszczędność, nie przyniosła w dłuższej perspektywie dodatkowych kosztów. “Naszym klientom zawsze chętnie doradzamy przy wyborze sprawdzonych artykułów, które są w dobrej cenie. Mamy wieloletnie doświadczenie i pracowaliśmy z materiałami różnych producentów, co pozwoliło nam poznać ich jakość i wybrać faworytów.”  mówi specjalista z firmy SA, najchętniej wybieranej firmy remontowej w Łodzi.

Odnawiaj, zamiast wymieniać

Koszt zakupu nowych płytek do łazienki to spory wydatek, zwłaszcza jeśli doliczymy do tego pracę ekipy remontowej. Warto zatem zastanowić się, czy faktycznie te dotychczasowe nie nadają się do użytku. Coraz częściej wybieraną praktyką, zamiast układania nowych płytek jest malowanie i renowacja starych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku podłóg. Montaż drewnianych paneli można śmiało zastąpić wykładziną PCV imitującą drewno. W ten sposób remont łazienki czy kuchni okaże się znacznie tańszym przedsięwzięciem.

Reasumując, remont mieszkania zazwyczaj wiąże się z poniesieniem wysokich kosztów. Jednak jeśli podejdziemy do niego w odpowiedzialny i rzetelny sposób, możemy sporo zaoszczędzić. Przygotujmy skrupulatny plan działania, porównaj ceny artykułów remontowych u różnych producentów oraz trzymajmy się kosztorysu. Warto również postawić na renowację niektórych elementów wnętrz, zamiast kupować nowe. W ten sposób jesteśmy w stanie zoptymalizować poniesione koszty i cieszyć z równie doskonałych efektów.

Opracowanie:
Łódź, Rojna 56 lok. 32
tel. 795 594 814
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz