Materiał Partnera

Jak zamówić fototapetę na wymiar?

Jak zamówić fototapetę na wymiar?
Fototapety występują nie tylko w setkach (a nawet tysiącach) wzorów, ale też w wielu opcjach rozmiarowych. Nie tak wcale rzadko zdarza się jednak, że długość lub wysokość ściany, którą pragniemy w ten sposób przyozdobić, nijak nie odpowiadają dostępnym wariantom. W takiej sytuacji rozwiązaniem staje się zamówienie fototapety na wymiar. Jest ono łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać!


Pierwszy krok to oczywiście wybór konkretnej ściany, na której taka fototapeta ma się znaleźć – albo zaledwie jej fragmentu, np. tylko pasa przestrzeni na wysokości oczu. Wybrany obszar należy dokładnie zmierzyć. Na tym etapie dobrze jest sprawdzić, czy firma, w której chcemy zamówić ścienną ozdobę, z założenia już nie dysponuje fototapetami w takim właśnie formacie. Wtedy wystarczy jedynie go wskazać, co dodatkowo upraszcza cały proces.

Wzór i kadrowanie

Kolejny krok to decyzja w zakresie motywu, jaki ma się znaleźć na fototapecie. Jest to kwestia wysoce indywidualna i niejedno już napisano na ten temat, nie będziemy się więc tu zbędnie długo nad tym rozwodzić. Znacznie bardziej istotne z punktu widzenia niniejszego artykułu jest odpowiednie wykadrowanie wybranego obrazu, kluczowe dla uzyskania optymalnego efektu – szczególnie w przypadku fototapet, których celem jest optyczna poprawa proporcji pomieszczenia (a zwłaszcza budujących iluzję głębi fototapet 3D).

Materiał wykonania

Jeśli nie mamy pewności, jak należy wykadrować dany motyw, by idealnie wpisał się on w nasze wnętrze, nie bójmy się zgłosić z tym zagadnieniem do fachowców. Pracownicy dobrej firmy wyspecjalizowanej w fototapetach, takiej jak np. sklep Kraina Barw, chętnie nam pomogą. Doradzą też w wyborze najlepszego rodzaju podłoża, na którym wzór ma zostać wydrukowany.

Do wyboru mamy m.in. fototapety papierowe, tańsze, lecz nie tak wytrzymałe jak choćby te lateksowe. Pierwsze sprawdzą się w mniej intensywnie użytkowanych pomieszczeniach (chociażby w sypialni), podczas gdy drugie umieścimy raczej w salonie czy przedpokoju. Istnieją też fototapety winylowe, które z powodzeniem zastosować możemy w łazience czy kuchni.

Wykończenie

Jeśli chcemy zabezpieczyć fototapetę przed działaniem wody i uszkodzeniami mechanicznymi, a także po prostu przedłużyć jej żywotność, wybierzmy dodatkowo opcję jej laminowania. Dzięki temu łatwiej będzie też czyścić ścianę z ewentualnych zabrudzeń przy użyciu wilgotnej ściereczki lub gąbki.

Obraz z własnych zasobów

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o fototapetach na wymiar drukowanych z własnego pliku osoby zamawiającej. Dzięki tej możliwości stworzymy w 100 proc. unikatową ozdobę wnętrza. Ważne jest jednak, by zdjęcie lub grafika, które dostarczamy, cechowało się odpowiednio wysoką rozdzielczością, pozwalającą na uzyskanie jak najlepszej jakości zadruku.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz