Materiał Partnera

Jak zamontować kamień elewacyjny?

Jak zamontować kamień elewacyjny?

Kamienne płyty elewacyjne coraz częściej montuje się na domach jednorodzinnych, jak i dużych budynkach. Taka elewacja jest znacznie bardziej trwała niż ta pokryta tynkiem. Obecnie możemy wybierać naturalnymi surowcami oraz betonowymi kamieniami dekoracyjnymi. Kiedy podejmiemy już decyzję o wyborze kamienia, należy przystąpić do jego montażu. Jak zamontować kamień elewacyjny?

Jakie możemy zastosować kamienie na elewację?

  • dolomity - mają jednorodną, zbitą strukturę oraz są mrozoodporne. Występują najczęściej w kolorach szarym, kremowym, żółtym oraz pomarańczowym. Są miękkie i znacznie mniej wytrzymałe niż np. granit.

  • piaskowce - twarde, gładkie, bardzo łatwe w obróbce, nadają się do szlifowania. Bardzo dobrze sprawdzają się na elewacjach po zaimpregnowaniu. Piaskowce występują najczęściej w kolorze jasnokremowym, szarym i beżowym.

  • łupki - kamienie o nierównej, lekko metalicznej fakturze, występują w bogatej gamie kolorów, od bardzo jasnych, wręcz perłowych, nawet do czerni. Również są mrozoodporne i wytrzymałe.

  • trawertyny - pochodne wapieni, jednak o bardziej zwięzłej strukturze. Występują najczęściej w odcieniach bieli, beżu, żółci, a nawet czerwieni czy brązu. Mogą mieć różne struktury powierzchni, najczęściej stosowane są w postaci płyt. Wymagają impregnacji.

  • wapienie - najbardziej popularne, miękkie, porowate, występują w odcieniach bieli, szarości i beżu. Ich największą jest łatwość obróbki. Układa się je w postaci niepolerowanych płyt lub elementów łupanych.

  • granity - twarde, odporne na mróz, wilgoć oraz ścieranie. Rzadko ulegają zaplamieniom. Granity występują w różnych kolorach oraz odmianach. Mają łupliwą strukturę, dzięki czemu można nadawać im dowolne kształty.

Jak zamontować kamień elewacyjny?

Pamiętajmy o tym, że najlepszą opcją będzie zlecenie tego zadania profesjonalnej firmie, takiej jak np. Mojsa Piotr P.M Kompleksowe Usługi Remontowe, w której ofercie możemy znaleźć m.in. różnego rodzaju remonty domów, czy innych obiektów, a w ramach tych usług są w stanie profesjonalnie przeprowadzić montaż kamienia elewacyjnego. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że damy radę zrobić to sami, powinniśmy zacząć od oczyszczenia i gruntowania ściany pod kamień. Następnie należy przejść do odpowiedniego przygotowania oraz oczyszczenia płytek przed klejem. Jeśli to zrobiliśmy, możemy przejść do układania kamienia. Proces ten jest prosty. Po odpowiednim nałożeniu kamienia, powinniśmy przejść do docinania kamienia w narożnikach, a następnie do impregnacji kamienia, czyli odpowiedniego wyczyszczenia. Można to zrobić za pomocą pędzla w bardzo prosty i szybki sposób.

Opracowanie:
Warszawa, Orłów Piastowskich 26
tel. 694 487 005
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz