Materiał Partnera

Jak zadbać o właściwą pielęgnację psa?

Jak zadbać o właściwą pielęgnację psa?

Dbanie o dobre samopoczucie psa oznacza także konieczność jego pielęgnacji. W tym zakresie warto zdecydować się na samoobsługową myjnię dla psów, która jest rozwiązaniem niezwykle interesującym. Daje bowiem możliwość kompleksowego umycia pupila osobom, które nie mają do tego warunków np. ze względu na mieszkanie w bloku. Jak konkretnie działa myjnia dla psów i w jaki jeszcze sposób można zadbać o właściwą pielęgnację czworonogów?

Specjalistyczna myjnia

Przygotowanie kąpieli dla psa to dla wielu właścicieli czworonogów spore przedsięwzięcie. Pupil nierzadko nie jest chętny do współpracy, co skutkuje zalaniem podłogi w domu, a przeprowadzenie mycia w ogrodzie może być nieefektywne. Taka pielęgnacja psa jest znacząco utrudniona dla osób mieszkających w bloku, które nie mogą skorzystać ze sporych, otwartych przestrzeni. Sporym ułatwieniem w tym zakresie jest samoobsługowa myjnia dla psów, taka jak np. Wants & Wash, która zapewnia kompleksową, komfortową i przede wszystkim bezpieczną pielęgnację pupila.

Pies wprowadzany jest przez właściciela do sporych rozmiarów wanny, która dodatkowo wyłożona jest antypoślizgowym materiałem zapewniającym doskonałą przyczepność nawet podczas kąpieli. Po zaczepieniu obroży bądź szelek na specjalny łańcuszek właściciel może przystąpić do pielęgnacji pupila. Oznacza to wypuszczenie strumienia ciepłej wody, a następnie naniesienie odpowiedniego szamponu. Po jego dokładnej aplikacji zwierzę można ponownie spłukać, po czym dokonać suszenia.

Właściwe kosmetyki

Pielęgnacja zwierzęcia powinna odbywać się tylko z wykorzystaniem specjalistycznych środków. Właściwe kosmetyki do tego przeznaczone to przede wszystkim szampon – korzystając z myjni samoobsługowej dla psów, konieczność jego zakupu jest wyeliminowana, bowiem w takich miejscach znajdują się wyłącznie specjalistyczne środki pielęgnacyjne dla zwierząt. Warto jednak pamiętać o konieczności uprzedniego wyczesania psa – warto zatem oprócz kosmetyków zadbać o bezpieczną szczotkę, która nie podrażni skóry zwierzęcia i umożliwi wydajne wyczesanie zalegającej sierści.

Warto zadbać o jej stan również poprzez nakładanie specjalistycznych odżywek. Ciekawym rozwiązaniem są także perfumy dla psów. Ich zastosowanie daje możliwość nadania indywidualnego zapachu zwierzęciu, co nie zaburzy jego naturalnych instynktów. Należy jednak pamiętać, że tego typu kosmetyki muszą być przystosowane zarówno do skóry zwierzęcia, jak i jego sierści. Z tego powodu konieczny jest ich zakup wyłącznie w renomowanych sklepach zoologicznych lub innych punktach specjalistycznych oferujących środki do pielęgnacji zwierząt.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz